poniedziałek, 08 maj 2023 11:56

Holowanie Magdeburg – kto, gdzie i kiedy skorzysta z transportu, jaki zapewnia laweta?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Holowanie Magdeburg Holowanie Magdeburg mat.prasowe

Zdarzenia drogowe bywają nieprzyjemne, ale nie zawsze muszą oznaczać koniec podróży samochodem. Awarie i usterki często można naprawić bez wizyty w warsztacie, a skutki stłuczki czy wypadku usunąć błyskawicznie korzystając z profesjonalnej obsługi, jaką zapewnia pomoc drogowa. Profesjonalne wsparcie kierowców to najlepsze, a nierzadko jedyne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy niezbędne są usługi lawetą. Kto z niej skorzysta? Na czym polega rola lawety? Sprawdź!

Laweta – na czym polega przewóz pojazdów pod wskazany adres?

Transport lawetą to jedna z usług oferowanych przez profesjonalną pomoc drogową. Jako środek transportu służący do przewozu większości pojazdów z jakiegoś powodu wykluczonych z ruchu drogowego (auta powypadkowe, uszkodzone, bez badań technicznych itp.) zapewnia zgodny z przepisami transport bez względu na okoliczności zdarzenia i stan pojazdu.

Tak jak i pozostałe usługi pomocy drogowej holowanie Magdeburg to opcja dostępna przez całą dobę trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku – w dni powszednie, w weekendy oraz w święta. W niektórych przypadkach laweta stanowi jedyne rozwiązanie problemów z samochodem, jednak zazwyczaj traktowana jest jako ostatnia deska ratunku, gdy naprawa na miejscu zdarzenia zawiedzie. Jest tak, ponieważ priorytet pomocy drogowej to pozwalające uniknąć kosztownej wizyty u mechanika doraźne naprawy, dzięki którym szybko wyruszysz w dalszą podróż samochodem. Istnieją jednak sytuacje, w których naprawa na miejscu nie jest możliwa albo nie przynosi rezultatów, wtedy niezbędna jest szczegółowa diagnostyka, a przewóz pojazdu do warsztatu może zapewnić nowoczesna laweta.

Pojazdy, które przewiezie laweta, czyli dla kogo są usługi lawetą

Transport lawetą to optymalne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest sprawne uporanie się ze skutkami zdarzenia drogowego. Taka opcja okazuje się przydatna przede wszystkim wtedy, gdy w trasie dojdzie do wypadku lub gdy auto ulegnie awarii, przez którą rozruch silnika nie jest możliwy.

Warto jednak wiedzieć, że samochody powypadkowe i samochody uszkodzone to nie jedyne pojazdy, których bezpieczny przewóz zapewnia laweta z https://laweta-magdeburg.com.pl/. Usługi lawetą pozwolą ci zgodnie z przepisami przetransportować z punktu A do punktu B każdy pojazd, który się na niej zmieści. Mogą to być samochody zabytkowe, które ze względu na swoje ograniczenia prędkości nie mogą legalnie wyruszyć w trasę lub samochody bez ważnego przeglądu technicznego, które nie powinny samodzielnie poruszać się po drogach. Ze względu na gabaryty pojazdów klientami lawety są zazwyczaj właściciele takich środków transportu jak:

  • samochody osobowe;
  • samochody terenowe;
  • auta dostawcze;
  • quady;
  • motocykle,
  • wózki widłowe,
  • meleksy,
  • ciągniki rolnicze;
  • kampery;
  • przyczepy kempingowe.

Mogą to być osoby prywatne lub firmy, które chcą przewieźć niesprawne auto z miejsca zdarzenia do pobliskiego warsztatu, mechanika na terenie Polski, na parking albo w jeszcze inne dowolne miejsce.