poniedziałek, 06 marzec 2023 18:46

Dla kogo podnośniki Wrocław?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Podnośniki Wrocław Podnośniki Wrocław mat.prasowe

Wynajem podnośników cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród firm budowlano — remontowych, świadczących usługi alpinistyczne i artystyczne (chodzi o street art). Przydają się też w pracach konserwacyjnych w nieruchomościach należących do osób prywatnych. W artykule wyjaśniamy, w jakich sytuacjach najbardziej mogą przydać się podnośniki Wrocław. 

 

 1. Podnośniki koszowe na wynajem Wrocław
 2. Jak zamawiać podnośniki koszowe Wrocław?
 3. Jak się przygotować do przyjazdu podnośnika koszowego? Podnośniki Wrocław dla każdego

Wynajem podnośników koszowych to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na prace na wysokościach. Tak usługa jest bardzo często zamawiana na terenie Wrocławia i na terenie województwa dolnośląskiego. Wynajem podnośnika koszowego jest korzystniejsze niż stawianie rusztowań, zwłaszcza gdy planowane prace remontowe mają charakter krótkotrwały lub zastane warunki uniemożliwiają korzystanie z rusztowań. Podnośniki Wrocław mogą praktycznie pracować prawie w każdych warunkach. Są idealne do robót nie tylko na dużych wysokościach, ale też wszędzie tam, gdzie najbardziej liczy się bezpieczeństwo pracowników i minimalna uciążliwość prac dla mieszkańców. 

Podnośniki koszowe na wynajem Wrocław

Wynajem podnośników koszowych ma najczęściej zastosowanie w takich sytuacjach jak:

 • Punktowa naprawa elewacji lub zbijanie spadających tynków z elewacji, zgodnie z zaleceniami obowiązkowego przeglądu technicznego nieruchomości. 
 • Docieplenie elewacji za pomocą styropianu lub wełny mineralnej.
 • Remont, montaż lub demontaż kominów grzewczych i wentylacyjnych.
 • Czyszczenie i naprawa rynien.
 • Prace konserwacyjne i remontowe na balkonach.
 • Remont dachów lub ich naprawa punktowa (podnośnik koszowy służy również do wwiezienia papy i materiałów dekarskich na dach. Dzięki niemu dekarze nie muszą dźwigać bardzo ciężkich produktów, co ma znaczenie, gdy w budynku nie ma windy). 
 • Usuwanie awarii oświetlenia zewnętrznego umiejscowionego na wysokiej kondygnacji. 
 • Akcje kryzysowe przeprowadzane przez odpowiednie służby (na przykład reakcja na zgłoszenie, że ktoś zasłabł w zamkniętym mieszkaniu, gdzie jedyną opcją jest wejście do pomieszczenia przez okno lub balkon). 
 • Mycie okien i czyszczenie elewacji w wysokich budynkach. 
 • Malowanie murali w przestrzeni miejskiej. Jeżeli chodzi o street art, to artyści najbezpieczniej czują się, gdy mają do swojej dyspozycji podnośniki koszowe. Artyści tworzący murale muszą przywyknąć do pracy na wysokościach, dlatego ważne jest, by współpracować z firmą zajmującą się wynajmem podnośników koszowych z wieloletnim doświadczeniem. 

Jak zamawiać podnośniki koszowe Wrocław?

Najlepiej jest zamówić podnośnik koszowy z wyprzedzeniem. Nie powinno być problemu z dopasowaniem terminów. Trzeba ustalać terminy z firmą dysponującą podnośnikiem koszowym i z firmą świadczącą usługi remontowe, budowlane, alpinistyczne lub artystyczne. Podnośnik zazwyczaj wynajmuje się na godziny. W koszt usługi może być liczony przyjazd z operatorem. W przypadku robót przeprowadzanych na wysokości liczy się doświadczenie i profesjonalizm. 

Jak się przygotować do przyjazdu podnośnika koszowego? Podnośniki Wrocław dla każdego

W dniu przyjazdu podnośnika trzeba zapewnić mu swobodny dostęp do terenu, na którym ma pracować podnośnik koszowy lub podnośnik innego rodzaju. Przykładowo trzeba przeprowadzić prace konserwacyjne na elewacji od strony ulicy. Wówczas trzeba zabezpieczyć teren przed zajęciem go przez samochody. Może to wymagać zezwolenie na zajęcie chodnika. Tak samo jest w przypadku prac na posesji — tutaj tez podnośnik musi mieć swobodę manewrowania.