wtorek, 18 lipiec 2023 17:57

Drzwi drewniane wewnętrzne - rodzaje i zalety

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Drzwi drewniane wewnętrzne Drzwi drewniane wewnętrzne mat. prasowe

Drewno wykorzystywane jest przez nas od tysiącleci. To jeden z najważniejszych surowców konstrukcyjnych oraz budowlanych. Sprawdza się do wytwarzania mebli, różnych akcesoriów czy ozdób. Z uwagi na liczne jego zalety, z drewna wytwarza się jedną z najważniejszych części wyposażenia w każdym domu, czyli drzwi. Z jakiego materiału mogą być wykonane drzwi wewnętrzne drewniane z ościeżnicą i jakie mają zalety? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć dokładnie w poniższym artykule.

 

Drzwi wewnętrzne drewniane z ościeżnicą - gatunek drzewa

Drzwi drewniane wewnętrzne są bardzo solidnymi skrzydłami, które potrafią zachwycić nie tylko estetyką, ale również technologią. Można je wykonywać z różnych rodzajów drewna, z uwagi na co ich właściwości trochę się od siebie różnią.

  • Drzwi dębowe - są bardzo wytrzymałe, a przy tym ich usłojenie jest eleganckie i świetnie koresponduje z salonem w stylu skandynawskim, kuchnią czy sypialnią. To idealne połączenie wysokiej jakości z klasyką,

  • Drzwi sosnowe - to zdecydowanie najpopularniejsze z rozwiązań wśród wszelkich drzwi wewnętrznych drewnianych. Z jakiego względu? Przede wszystkim z uwagi na stosunek jakości do ceny. Parametrami nie odbiegają one bowiem od pozostałych drzwi drewnianych, ich cena zaś jest niezwykle przystępna. Zapewniają również znakomitą izolację akustyczną oraz termiczną,

  • Drzwi olchowe - są dosyć lekkie, co w wypadku drzwi drewnianych jest raczej rzadko spotykane. Przy tym są też odporne na uszkodzenia i wilgoć. Ich trwałość jest wręcz zachwycająca.

Zalety wewnętrznych drzwi drewnianych

Drewniane drzwi wewnętrzne charakteryzują się przede wszystkim prostotą, która jest najważniejszą z zalet takiego materiału. Można je oczywiście fantazyjnie ozdabiać i dowolnie modelować. Nic jednak nie będzie w stanie zastąpić nieskomplikowanego piękna tkwiącego w naturalnym drewnie. Drzwi z niego wykonane są całkowicie ekologiczne i bardzo dobrze pasują do każdego domu.

Powyższe kwestie, w zestawieniu z bardzo szeroką gamą kolorystyczną oraz gatunków drewna, sprawiają, iż wewnętrzne drzwi drewniane są najczęściej wybierane na całym świecie.

Wśród zalet warto również wymienić łatwość montażu i obróbki. Drewno charakteryzuje się też znakomitą izolacją termiczną. Idealnie chroni przed zimnem i gorącem, wpływając korzystnie na mikroklimat pomieszczenia. Poza temperaturą drzwi drewniane skutecznie wytłumiają hałasy.

Właściwie zaimpregnowane drewno stanowi zaskakując wytrzymały surowiec. Odpowiednio ciężkie i odporne na uszkodzenia, jest idealnym zabezpieczeniem antywłamaniowym.