wtorek, 08 wrzesień 2020 12:56

Jak wybrać wykonawcę do ułożenia paneli w Warszawie?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
układanie paneli Warszawa układanie paneli Warszawa

Poszukiwanie dobrej ekipy fachowców, która podejmie się ułożenia paneli w stolicy, może okazać się znacznie trudniejsze, niż się przypuszcza. Bardzo duża konkurencja na tym rynku, różnorodne cenniki i inne doświadczenie firm sprawiają, że aby trafić na naprawdę kompetentny zespół fachowców należy przyłożyć do tego znacznie większą uwagę. Od czego zacząć i czym się dokładnie kierować, żeby nie trafić na fuszerkę i móc się cieszyć szybko wykonaną podłogą, która służyć będzie przez lata?

 

3 najważniejsze rzeczy podczas wyboru fachowców od paneli

Doświadczenie ekipy monterskiej. To właśnie od doświadczenia fachowca i ilości zleceń, jakie na przestrzeni ostatnich lat wykonał, zależy poziom jego umiejętności, dlatego warto o to pytać. Oczywiście, młode firmy na rynku również mogą mieć doskonałe kompetencje, ale jednak Ci, którzy zetknęli się z różnymi sytuacjami, jakie często pojawiają się podczas układania paneli, będą mieli znacznie lepszą orientację i umiejętność gładkiego radzenia sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Firmy, jak np. https://doskonalewnetrza.pl/, istniejące w branży od wielu lat, lepiej poradzą sobie z nierównościami podłogi, osuszaniem miejsc, które okazują się zbyt wilgotne, żeby położyć na nich panele itd.

Poprzednie realizacje i portfolio. Drugi, niezwykle istotny punkt to przejrzenie portfolio prac, jakie w dziedzinie paneli wykonała dana firma. Takie portfolio pozwala szybko zorientować się, czy fachowiec wykonuje cały czas ten sam zakres usług (np. podstawy i standard), czy może mierzył się już z różnymi nietypowymi wyzwaniami podczas układania paneli i w związku z tym warto będzie mu powierzyć bardziej wymagające realizacje.

Umowa na zakres wykonywanych usług. Ten punkt jest często pomijamy przez niedoświadczonych fachowców, którzy boją się podpisać pisemną umowę w obawie o ewentualne kary, jakie przyjdzie im zapłacić za niewywiązanie się z podjętych prac. Renomowane firmy chętnie podpiszą taką umowę wraz z wyszczególnieniem wszystkiego, co będą robiły w trakcie układania paneli.

Cennik - od czego może zależeć cena za taką usługę?

Cennik układania paneli w Warszawie może być skrajnie różny w przypadku wielu przedsiębiorstw trudniących się taką pracą. Na cenę może wpływać doświadczenie firmy i jej wyjątkowi specjaliści, którzy dbają o każdy detal wykonywanej podłogi tak, by zachwycała wyglądem, równością kładzionych desek oraz wieloletnią trwałością. Przykładowy cennik: https://doskonalewnetrza.pl/cennik-uslug/ukladanie-paneli-warszawa/ będzie uwzględniał średnią cenę za metr układania paneli, ale warto wiedzieć, że może się on zmienić w przypadku nietypowych wnętrz. Taka sytuacja ma miejsce np wówczas, gdy panele układane są w pomieszczeniach o wielu kątach, ścianach czy wykuszach, które wymagają drobiazgowej docinki poszczególnych paneli. Cennik zawsze ustalany się po oględzinach mieszkania i może odpowiednio wzrosnąć lub zmniejszyć się, jeśli osoba oceniająca wnętrze będzie wiedziała z góry, na jaki zakres prac musi się nastawiać i np. ilu specjalistów musi do takiej realizacji oddelegować.