czwartek, 07 grudzień 2023 18:32

Jaka witryna do salonu będzie najlepsza? 3 wskazówki, dzięki którym szybko wybierzesz witryny do salonu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jaka witryna do salonu będzie najlepsza? Jaka witryna do salonu będzie najlepsza? Fot: pixabay

Jeśli źle wybierzesz witrynę, to wydasz mnóstwo pieniędzy na zupełnie niefunkcjonalny mebel. Wybór na rynku masz spory, więc nietrudno o pomyłkę. Szklana witryna, witryna wisząca, nowoczesne witryny szklane, witryny kredensy i wiele więcej. Jak wybrać witryny do salonu, żeby mebel spełnił wszystkie Twoje oczekiwania? Zrobisz to dzięki 3 wskazówkom, które poznasz w dzisiejszym artykule. Dowiesz się, jak wybrać poszczególne meble do różnych pomieszczeń i dopasować je do Twojego wnętrza oraz potrzeb. Zapraszamy!

 

1. Materiał wykonania, czyli szklane witryny i nie tylko – 4 propozycje

Zaczniemy od najdroższego materiału. Drewno przoduje w takim rankingu. Nie bez powodu. Drewniana witryna do salonu prezentuje się elegancko i jest bardzo wytrzymała. Dzięki temu drewniana witryna będzie przez wiele lat dodawać klasy Twojemu salonowi. Musisz jednak pamiętać, że drewno, jak każdy inny materiał, ulega stopniowemu zniszczeniu. Kiedy wygląd drewnianej witryny nie będzie Cię już zadowalać, będziesz musiał ją np. pomalować albo ozdobić. Wtedy drewno znów będzie cieszyć oko.

Masz również do wyboru meble wykonane z płyty meblarskiej. Ta kategoria mebli zapewnia szeroki wybór oraz ekonomiczną cenę. A w razie problemów zawsze możesz wymienić zniszczony element i witryna powróci do pierwotnej formy.

Kolejny materiał to metal. Sprawdza się szczególnie w klimacie industrialnym, czy loftowym. Najczęściej producenci łączą metal z innym materiałem. Na przykład witryna ma szklane drzwi bądź półki wykonane z drewna. Takie witryny cechują się wyjątkową trwałością oraz unikalną stylistyką.

Na koniec mamy witryny szklane, które wyglądem przypominają apteczne gabloty. Ich konstrukcja sprawia, że świetnie sprawdzają się do przechowywania zastawy np. kieliszków, czy talerzy. Szklane witryny najlepiej prezentują się w nieco mniejszych i ciemniejszych salonach. Zwłaszcza że często producenci oferują w nich oświetlenie LED podświetlające półki. Dzięki temu mebel prezentuje się efektownie i rozjaśnia całe wnętrze.

2. Rozkład półek, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania

Kwestia półek zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Przy wyborze wyobraź, jak układasz swoje poszczególne rzeczy na półkach. Czy na półkach zmieszczą się Twoje ulubione książki i rodzinne zdjęcia bądź bogata zastawa? Jeśli tak, to pozostało Ci sprawdzić tylko jeden, kluczowy parametr.

3. Witryna szklana, czy z innego materiału – stylowe witryny a wymiary

Dokładnie sprawdź wymiary kupowanej witryny. Wystarczy, że raz dokonasz pomiarów, a będziesz mieć gwarancję zakupu pasującej witryny.

 

Zanim zaczniesz poszukiwać idealnej witryny, odpowiedz sobie na 3 ważne pytania. W jakich wymiarach musi się zmieścić wybrany mebel? Który materiał wpasowuje się w Twoje oczekiwania? Jakiego rozkładu półek potrzebujesz, żeby zmieścić wszystkie Twoje rzeczy? Z takimi informacjami bez problemu dobierzesz idealną witrynę do salonu. Sprawdź sam!