wtorek, 03 styczeń 2023 12:07

Pompa ciepła w Twoim domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
 Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/ Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Pompy ciepła to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej klientów prywatnych oraz firm. Dzięki nim można skutecznie ogrzać cały budynek, a przy tym też zaoszczędzić na kosztach. 

 

Pompy ciepła - jak działają?

Powietrzna pompa cieplna działa na zasadzie klimatyzatorów split. Jednocześnie jest uzupełniona wymiennikiem wody. Dzięki niemu może dojść do ogrzania lub ochłodzenia pomieszczenia. W tym celu współpracuje z podłogówką lub tradycyjnymi grzejnikami, które posiadają wodę użytkową.

Dzięki specyficznej budowie agregatu pomieszczenie może być skutecznie ogrzewane nawet podczas bardzo skrajnych temperatur.

Energia, która napędza pompy pobierana jest z zewnątrz urządzenia z powietrza. Transportowany gorący czynnik przekazywany jest do instalacji wodnych, który wpływa na temperaturę wewnątrz budynku.

Wejdź na stronę https://problast.com.pl/pompy-ciepla-powietrze-woda/ i poznaj dokładną budowę pomp ciepła.

Dlaczego warto inwestować w pompy ciepła?

Jak już wcześniej było wspomniane, warto jest zaznaczyć, że pompy ciepła są bardzo wytrzymałe i wydajne. Dzięki swojej budowie mogą działać bez zarzutu i zapewniać optymalne ciepło nawet w warunkach pogodowych, w których temperatura spada do -28 stopni. Do tej temperatury nie potrzebują dodatkowego wsparcia. 

Pompy ciepła są ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ korzystają z odnawialnych źródeł energii. Mogą zastąpić starą kotłownie i stać się dobrą zmianą w Twoim domu. 

Najnowsze technologie, które zostały opracowane w pompach sprawiają, że temperatura wody może osiągnąć 60 stopni. Większość niej będzie zapewniało nam ogrzewanie i równocześnie pozostała część stanie się wodą użytkową. W ten sposób nie będziesz potrzebował kotła na paliwo stałe, które wcześniej uzupełniało stare grzejniki. 

System grzewczy oparty na pompach ciepła jest bardzo korzystny ekonomicznie. W momencie kiedy pobieramy 1 kwh, otrzymujemy około 4 kwh. W rozrachunku rocznym widać jak bardzo oszczędne jest to rozwiązanie.

Producent na swojej stronie podaje, że mając do czynienia z domem o powierzchni 130 metrów kwadratowych całość ogrzewania wyniesie nas zaledwie około 1600 - 1800 zł.

Co więcej, instalację możemy wykonać ze wsparciem rządowych projektów, które pozwalają na odzyskanie nawet 90% poniesionych kosztów. W trakcie zakładania instalacji możesz też wykorzystać wygodny system spłaty ratalnej. 

Na koniec przypomnijmy, że pompy ciepła zajmują się przede wszystkim ogrzewaniem budynku, ale też warto pamiętać, że jego chłodzeniem. Obie, bardzo ważne dla komfortu funkcje możesz mieć dzięki jednej instalacji. 

Rozwiązanie do każdego budynku

Systemy grzewcze z pompami są w taki sposób skontrowane, że można je dopasować do różnego typu budownictwa. 

Wykorzystywane są w prywatnych budowach, publicznych oraz dużych przedsięwzięciach.

W skuteczny sposób ogrzeją nasz dom podczas całego roku nawet w sytuacji kiedy jest to budynek wielorodzinny. Montaż instalacji z pompami ciepła jest dużo łatwiejszy oraz zabiera mniej miejsca. Dzięki temu podczas budowy domu oszczędzimy na czasie i kosztach. 

Pompy ciepła stosowane są w obiektach użytkowych, dużych halach oraz magazynach, a także sklepach. Nie potrzebują dodatkowej obsługi w postaci osób z technicznym doświadczeniem. Są też bardzo ciche, dzięki czemu nawet wewnątrz budynku ich dźwięk nie przeszkadza. 

Spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, a ich właściwa instalacja sprawia, że są niezawodne. Dowiedz się więcej na temat pomp ciepła odwiedzając stronę https://problast.com.pl/pompy-ciepla-powietrze-woda/. Wybierz firmę, która zagwarantuje najlepsze rozwiązania.