niedziela, 26 luty 2023 14:18

Używane żurawie budowlane XCMG - warto sięgnąć po to rozwiązanie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
żurawie budowlane XCMG żurawie budowlane XCMG Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Żurawie samojezdne nie od dziś ułatwiają nam najcięższe prace budowlane różnego typu. Inwestycja w nowe żurawie budowlane np. żurawie wieżowe jest więc bardzo kosztowną sprawą. Dla niektórych przedsiębiorstw potencjalny wydatek na żuraw wieżowy może być wręcz problematyczny.

Idealnym rozwiązaniem może się okazać zakup używanego żurawia budowlanego. Oczywiście decydując się na taki ruch, trzeba dokładnie sprawdzić, czy w osi obrotu żurawia kolumna żurawia budowlanego odpowiednio się zachowuje, czy też czy jego silnik działa bez zarzutu podczas jazdy. Jeśli obrót wysięgnika oraz inne aspekty techniczne nie wzbudzają w nas obaw, to używany żuraw budowlany na pewno sprawdzi się na naszej budowie.

Używane żurawie budowlane XCMG - żurawie wieżowe na które warto postawić

Jeśli więc w polu naszych potrzeb znajduje się dźwig budowlany w kształcie pionowej wieży, który bez trudu dosięgnie szczytowej kondygnacji budynku, to koniecznie powinniśmy poszukać takiego żurawia. Możemy tutaj postawić na dźwigi samojezdne albo dźwigi operujące np. na podwoziu szynowym. Prawidłowo dobrany wychył wysięgnika w przypadku żurawi wieżowych pozwoli nam zrealizować nawet najtrudniejsze zadania na budowie. W sprzedaży znajdziemy różne rodzaje żurawi wieżowych, w których długość wysięgnika, typ wysięgnika, wysokość podnoszenia, czy też przesuw wodzaka itp., będą się od siebie mocno różnić. Dobrą opcją może się tutaj okazać zakup używanych żurawi budowlanych. Takie rozwiązanie przyniesie nam spore oszczędności, a używane żurawie budowlane XCMG albo inne dźwigi nie zawiodą nas przez wiele lat. Znalezienie odpowiednich żurawi budowlanych z drugiej ręki, nie powinno być szczególnie trudne - wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.

Solidny żuraw wieżowy z drugiej ręki - duży wybór żurawi samojezdnych online

Używane żurawie budowlane, w tym np. dźwigi XCMG nabędziemy bez problemu za pośrednictwem witryny internetowej: www.truck1-pl.com. Z pewnością warto poświęcić nieco czasu na przejrzenie dostępnych tam ofert sprzedażowych, bo być może uda nam się znaleźć taki dźwig budowlany, jakiego naprawdę szukamy. Używany żuraw budowlany może się tutaj okazać strzałem w dziesiątkę. Używane żurawie budowlane rodem z zachodniej Europy mają często mały przebieg, są prawidłowo serwisowane, a do ich potencjalnych napraw używa się oryginalnych części. Taka inwestycja w używany dźwig budowlany może sprawić, że będziemy mogli korzystać z tego urządzenia przez wiele lat. Być może w przyszłości uda nam się sprzedać go jeszcze raz, kto także wykorzysta jego możliwości.