czwartek, 15 kwiecień 2021 10:08

Folia tablicowa, czyli kreatywne podejście do designu wnętrz.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Folia tablicowa czarna Folia tablicowa czarna drukarnia-wojewoda

 Tablica kojarzy nam się głównie z przedmiotem zawieszanym w szkolnych salach, jednakże dzisiejsze innowacyjne rozwiązania pozwalają zerwać z tym archetypem.

Folia tablicowa to produkt, dzięki któremu każda powierzchnia może stać się tablicą, co zdecydowanie rozwija możliwości aranżacji wnętrz. W jaki sposób montuje się folie tablicową i gdzie może ona znaleźć ciekawe zastosowanie?

Gdzie możemy użyć folii tablicowej?

Folia tablicowa, to zdecydowanie rewolucyjny produkt, który pozwala na tworzenie tablicy na każdej dowolnej powierzchni. Co więcej, folia tablicowa umożliwia pisanie zarówno tradycyjną, jak i płynną kredą. Folia odporna jest na zarysowania, dlatego wyróżnia się długoletnią trwałością. Warto nadmienić, że obecnie coraz popularniejsze jest umieszczanie tablic nie tylko w salach i klasach szkolnych, ale także w miejscach pracy. Tablica pozawala na swobodną wymianę pomysłów, zapisywanie najważniejszych celów, czy proste i motywujące hasła, dlatego każde nowoczesne pomieszczenie służbowe posiada tablicę. Folia tablicowa rewolucjonizuje tą ideę, ponieważ umożliwia umiejscowienie tablicy dosłownie na każdej powierzchni. Taka tablica może powstać zarówno na ścianie, jak i na blacie. Folia tablicowa czarna może być użyta w wielu miejscach, takich jak restauracje, bary, sale konferencyjne, pokoje zabaw dla dzieci. Co więcej, folia tablicowa może posłużyć jako świetny sposób na renowację starej i zniszczonej tablicy.

Najważniejsze zalety folii tablicowej

Folia tablicowa pozwala całkowicie inaczej spojrzeć na temat tablicy i jej umiejscowienia. Jej uniwersalne zastosowanie daje szerokie możliwości i kreatywne podejście do designu wnętrz. Głównymi zaletami folii tablicowej są:


• duża wytrzymałość,
• uniwersalny sposób montażu na różnych powierzchniach,
• łatwość w przycinaniu do konkretnego kształtu,
• możliwość nadruku,
• klej o dużej przyczepności, który umożliwia szybki i łatwy montaż,
• odporność na zarysowania oraz działanie rozpuszczalników,
• skuteczna laminacja oraz ochrona obklejanej powierzchni.

W jaki sposób przyklejać folię tablicową?

Montaż folii tablicowej jest szybki i prosty, dzięki czemu poradzić może sobie z nim każdy. Warto zaznaczyć, że do odpowiedniego przyklejenia folii tablicowej potrzebna jest rakla, aby równomiernie rozprowadzić folię po danej powierzchni. Na początku należy dokładnie wymyć ścianę lub inną powierzchnię, na której zostanie umieszczona folia. Następne trzeba sprawdzić czy wymiary folii zgadzają się z klejoną ścianą. Po odklejeniu podkładu od folii można rozpocząć jej przyklejanie pamiętając o tym, aby kleić ją od góry do dołu. Za pomocą rakli trzeba dokładnie dociskać folię, aby pozbyć się niepożądanych pęcherzyków powietrza pod folią.

Folia tablicowa to doskonały sposób na zaimplementowanie nowoczesnej i w pełni zintegrowanej z wnętrzem tablicy. Warto podkreślić, że jej atrakcyjna cena sprawia, iż zakup tradycyjnej tablicy jest już po prostu nieopłacalny, gdyż folia tablicowa pozwala na montaż tablicy na dowolnej powierzchni.
 

Więcej ciekawych rozwiązań znajdziesz na portalu WdomuZogrodem.pl w kategorii materiały budowlane.