środa, 13 kwiecień 2022 10:03

Jaki fotel biurowy wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fotele biurowe Fotele biurowe pixabay

Codzienna i bardzo często wielogodzinna praca siedząca wiąże się z bardzo dużym obciążeniem dla naszego kręgosłupa.

W szczególności, gdy fotel w naszym gabinecie jest źle dobrany. Aby uniknąć wielu nieprzyjemności związanych ze źle dobranym fotelem, warto zaczerpnąć nieco informacji w tym temacie. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli krzeseł biurowych w różnych cenach. Fotele biurowe to istotny element każdego biura, dlatego warto zapoznać się z dzisiejszym artykułem. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać dobry fotel biurowy?

Fotele biurowe możemy spotkać w bardzo wielu wersjach. Producenci w swoich ofertach zamieszczają zarówno uniwersalne modele jak i takie, które są dedykowane konkretnym grupom. Jeśli chodzi o konkretne grupy to z pewnością największą z nich są fotele dla pracowników biurowych.

Tego typu fotele powinny posiadać odpowiednie podparcie kręgosłupa, które zapewnia komfortowe użytkowanie takiego siedziska. Fotele obrotowe do biura powinny być możliwe najbardziej ergonomiczne. Fotel ergonomiczny powinien zapewniać szereg udogodnień takich jak mechanizm regulacji, powinien być bardzo stabilny. Tutaj warto nadmienić, że dobrej jakości fotele biurowe, które są ergonomiczne i wygodne plasują się w wyższych pułapach cenowych. Warto wyjść z założenia, że na tego typu rzeczach nie warto oszczędzać.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy?

Wyjaśniliśmy już, dlaczego warto zainteresować się ergonomicznym krzesłem biurowym. Przejdźmy teraz do jeszcze ważniejszej kwestii, mianowicie na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie tego typu krzesła?

Jeśli szukamy wygodnego fotelu do gabinetu lub biura musimy przeanalizować wszystkie istotne parametry. Poniżej parametry, które mają największe znaczenie:

  • Regulacja fotela: regulacja to najważniejszy element. Aby krzesło było wygodne, należy dopasować je do wzrostu użytkownika
  •  Wymiary fotela biurowego: tutaj bardzo istotne znaczenie ma otoczenie, czyli sam gabinet. Fotel obrotowy musi być dopasowany wielkością do danego pomieszczenia. Musi zapewniać swobodę poruszania się w danym miejscu.
  • Krzesło biurowe z kołami czy bez: to również istotna kwestia, nad którą warto się pochylić. Jeśli zależy nam na większej mobilności, to z pewnością lepszą opcją będzie fotel na kółkach obrotowych.
    Fotele obrotowe do biura - jaki materiał?

Kwestia materiałów, z jakich jest wykonany fotel to również bardzo istotny element. Materiał ma ogromny wpływ na to jak długo wytrzyma nam nasz fotel oraz jak będzie reagował na czynniki zewnętrzne. Do codziennych prac w biurze idealnie sprawdzą fotele biurowe wykonane z ekologicznej skóry. Skóra bez względu na to jak często i intensywnie będziemy korzystali z fotela zachowa swoje właściwości. Dodatkowo eko skóra nie traci koloru i nie poddaje się łatwo mikrouszkodzeniom. Skóra to materiał, który z pewnością posłuży przez długie lata.

Inną równie ciekawą opcją są fotele biurowe wykonane z materiałów takich jak welur czy velvet. Tego typu materiały również powinny posłużyć przez długie lata.