wtorek, 21 listopad 2023 11:16

Jaki materac wybrać do łóżka?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
materace Bielsko materace Bielsko Adobe Stock

Wygoda i komfort snu są niewątpliwie bardzo ważne i wpływają na zdrowie, ale i samopoczucie. Istotną rolę odgrywa tutaj wybór właściwego materaca. Jeżeli chcecie się wysypiać, to musicie wybrać model wysokiej jakości. Czas poznać modele, które spełnią Wasze oczekiwania.

 

Materace sprężynowe Bielsko - dobry wybór dla wymagających

Możecie zdecydować się na materac sprężynowy, który jest stosunkowo mocny, a także bardzo wygodny. W tym przypadku sprężyny umieszcza się w osobnych kieszeniach flizelinowych. Właśnie dzięki temu sprężyny są oddzielone od siebie i pracują niezależnie. To z kolei oznacza, że dobrze reagują na nacisk ciała. Dostosowują się więc do ciężaru użytkownika. Materace sprężynowe, a inaczej kieszeniowe, można uznać za w pełni uniwersalne. Sprawdzą się do podwójnego łóżka, nawet gdy partnerzy znacząco różnią się wagą. Takie materace znajdziecie w ofercie materace.bielsko.pl. Polecane są one również dla osób zmagających się z częstymi bólami kręgosłupa. Podobne właściwości mają materace bonellowe, które posiadają sprężyny w kształcie klepsydry. Są odporne na duże obciążenia. 

Materac kokosowy - dla kogo to dobry wybór?

Jeżeli cenicie wygodę, ale też maksymalną higieniczność, to powinniście zdecydować się na materac kokosowy. Możecie wybrać model sprężynowy, który dodatkowo posiada specjalne włókna kokosowe. Są one sprasowane, a następnie połączone z mleczkiem lateksowym. Takie materace są bardzo elastyczne. Warto zwrócić uwagę, że występujące we włóknach sole mineralne zapobiegają rozwojowi bakterii czy też roztoczy. Poprawiają cyrkulację powietrza, co z kolei przekłada się na jeszcze lepszy komfort snu. Są do tego wszystkiego wytrzymałe i odporne na odkształcenia, zatem jest to inwestycja na lata. 

Materace piankowe Bielsko - wygoda i niska cena 

Na uwagę zasługują również wysokiej jakości materace piankowe, które są lekkie i łatwe w transporcie. Są świetnym wyborem dla osób lubiących miękkość. Łatwo przepuszczają powietrze i co ważne nawet po zalaniu nie tracą swoich właściwości. Warto wybrać te, które posiadają dodatkowo antyalergiczną powierzchnię. Oczywiście warto też wspomnieć, że są bardzo tanie. Dopasowują się do ciała. Jeżeli jednak zmagacie się z częstymi bólami kręgosłupa bądź macie wadę postawy, to lepszym wyborem będzie materac ortopedyczny.