wtorek, 13 grudzień 2022 18:52

Jaki ogrzewacz tarasowy na gaz wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ogrzewacz tarasowy ogrzewacz tarasowy mat.prasowe

Ogrzewacze tarasowe na gaz to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi na wolnym powietrzu.

Dzięki takiemu ogrzewaczowi nie trzeba będzie kończyć imprezy wraz z wieczornym spadkiem temperatury. Ogrzewacze gazowe tworzą komfortową atmosferę, a ich designerski wygląd sprawia, że mogą być traktowane jako ozdoba. Tego typu rozwiązania sprawdzają się nie tylko w przypadku prywatnych ogrodów i tarasów, ale również w restauracjach.

  1. Czy warto kupić ogrzewacz tarasowy?
  2. Popularne rodzaje ogrzewaczy tarasowych
  3. Jaki ogrzewacz gazowy jest najlepszy?
  4. Gdzie można znaleźć dobre ogrzewacze tarasowe?

Warto również mieć na uwadze, że ogrzewacz tarasowy nie tylko uprzyjemni przebywanie na wolnym powietrzu w chłodniejsze dni, ale też dobrze rozświetli całą przestrzeń. Jego moc może być regulowana w zależności od aktualnej temperatury i preferencji użytkowników, a wybór ogrzewaczy jest na tyle zróżnicowany, że każdy może znaleźć coś odpowiedniego do swojego ogrodu lub na taras.

Czy warto kupić ogrzewacz tarasowy?

Ogrzewanie przestrzeni otwartych lub półotwartych jest zazwyczaj trudne ze względu na ciągłe straty ciepła. Ogrzewacze gazowe rozwiązują ten problem, bo pozwalają szybko poprawić komfort termiczny i rozświetlić taras, a jednocześnie są bardzo wydajne. Nawet przy częstym korzystaniu z takich ogrzewaczy nie trzeba się obawiać wysokich kosztów eksploatacyjnych, szczególnie że w dowolnym momencie można zmniejszyć moc ogrzewacza, co wydłuży czas palenia.

Tego typu zakup można więc śmiało polecić wszystkim właścicielom tarasów i ogródków, zwłaszcza że obecnie ceny są niezwykle atrakcyjne. Najtańsze ogrzewacze gazowe dostępne są za niecałe 800 PLN i spokojnie wystarczą do ogrzania nawet dużego tarasu. Wszystkie te produkty są niezwykle proste w użyciu, więc wystarczy tylko pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim u stawienie ich na stabilnej powierzchni i używanie wyłącznie na zewnątrz, ponieważ duże ilości generowanego ciepła wiążą się z emisją dwutlenku węgla.

Popularne rodzaje ogrzewaczy tarasowych

Najpopularniejsze ogrzewacze, które dają przyjemne ciepło na tarasie i w ogrodzie można podzielić na cztery kategorie. Pierwsza z nich to modele gazowe w formie parasola, których największą zaletą jest najniższa cena. Warto pamiętać, że ogrzewacze tego typu przede wszystkim ogrzewają powietrze, natomiast płomień jest praktycznie niewidoczny.

Kolejną grupę stanowią ogrzewacze hybrydowe, które oferują widowiskowy efekt płomienia pochodni. Dzięki temu nawet podczas chłodniejszych wieczorów będzie można spędzać czas z przyjaciółmi na ogrzanym i dobrze rozświetlonym tarasie.

Do tego dochodzą również ogrzewacze w formie kominka gazowego oraz ogrzewacze typu piramida. Jeżeli nie wiesz, jaki ogrzewacz tarasowy wybrać, zajrzyj na stronę sklepu z takimi rozwiązaniami i zapoznaj się z opisami poszczególnych wariantów.

biokominek wolnostojący Incoza

biokominek wolnostojący Incoza

Jaki ogrzewacz gazowy jest najlepszy?

Nie da się ukryć, że wiele osób podczas wybierania ogrzewacza gazowego skupia się przede wszystkim na cenie. Droższe modele na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie, jednak są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co zwiększa bezpieczeństwo związane z użytkowaniem oraz wydłuża ich żywotność. Można też znaleźć modele z pilotem, który zwiększa komfort związany z użytkowaniem.

Gdzie można znaleźć dobre ogrzewacze tarasowe?

Wspomniany sklep internetowy ma w stałej ofercie zarówno tańsze ogrzewacze gazowe na taras oferowane w cenach nieprzekraczających 1000 PLN, jak i rozwiązania luksusowe dla najbardziej wymagających klientów oraz do stosowania w knajpach i barach.