czwartek, 21 wrzesień 2023 10:07

Jakie grzejniki są najlepsze dla mieszkań i domów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
grzejnik dla domu grzejnik dla domu pixabay

Ogrzewanie domu albo mieszkania

 

Każde mieszkanie albo dom potrzebuje ciepła, ponieważ inaczej jest niezdatne do zamieszkiwania przez ludzi. Każdy taki lokal musi też posiadać taki system, który jest przede wszystkim efektywny, bo wszelki wybór klienta na rynku bazuje na racjonalności.
Racją byłoby wybrać oszczędne, ekologiczne i efektywne ogrzewanie.

Wybierając grzejnik dla domu spośród wielu rozwiązań na rynku trzeba uwzględniać  pojęcie energooszczędności: energoszczędność -  zmniejszenie zużycia energii w domu, czy też biurze albo na hali produkcyjnej - powiększenie wydajności osprzętu, który zużywa energię. Jak najbardziej się ta cecha sprawdza w osprzętach, które są przede wszystkim eco-friendly - nie zanieczyszczają środowiska, bo takie technologie dążą do oszczędzania surowców naszej planety. 

Musi ten osprzęt być też wydajny - jest to najważniejsze kryterium, bo energooszczędność ma być pozytywna - czyli nie dążyć do zmniejszania zużycia energii poprzez pomniejszanie godzin działania samego sprzętu, tylko dawać więcej, zużywając mniej.


Ogrzewanie na podczerwień a dom/mieszkanie

Jednym z najoszczędniejszych i najefektywniejszych rozwiązań są promienniki podczerwieni.
Ogrzewanie na podczerwień - promieniowania fal podczerwieni na obiekty w pomieszczeniu w celu dostarczania im ciepła. Podczerwień jest zdatna na do przekazywania ciepła obiektowi, jest to również nie sztuczne, tylko naturalne zjawisko. 

Promiennik podczerwieni potrafi dotrzeć do przedmiotów i osób - to znaczy do obiektu ogrzewania - jest to jego główny cel.
Jest to takie małe Słońce, które nie grzeje w ogóle powietrza - więc się nie rozgrzewa do niewiadomej temperatury, ponieważ od razu grzeje człowieka.

W domu albo mieszkaniu taki osprzęt się sprawdzi, ponieważ nie zużyje energii więcej niż ile jest potrzeba, żeby ogrzać obiekty. Zaoszczędzona energia zmniejsza koszty i emisje CO2. Więc promieniowanie podczerwienią ma ogólny cel - polepszyć sytuację w środowisku.

Decydując się na takie rozwiązanie, właściciel woli

 1. a) przyszłość i postęp technologiczny  
 2. b) oszczędzanie i zarabianie
 3. c) estetykę, ciszę i spokój - nie widać, nie słychać i nawet nie trzeba się martwić 
 4. d) wygodę, zdrowie oraz ekologię - nie szkodzi zdrowiu, jest przyjazny środowisku i tylko sprawia przyjemność 

Od

 1. a) przeszłości i zacofania
 2. b) drożyzny i strat 
 3. c) kurzu, brudu i hałasu 
 4. d) niewygody, chorób i zanieczyszczenia


Wygoda a promienniki podczerwieni

Jak chodzi o komfort, to promienniki są jak najbardziej zdatne do komfortowego ogrzewania:

 • Ten osprzęt działa na zasadzie przekazywania ciepła podczerwienią - czyli tą drogą, którą na przykład do nas dociera ciepło od Słońca - więc w całkiem naturalny i przyjazny sposób przekazuje ciepło ludziom. Jest to dowodem na to, że człowiek nie odnosi żadnych złych efektów: zaburzeń zdrowia albo złych konsekwencji na skórze. 
 • Promienniki w ogóle nie duszą - spowodowane to jest tym, że one nie grzeją powietrza - jest to dobrym atutem i powodem do tego żeby się na takie coś zdecydować w domu albo mieszkaniu - w miejscu gdzie się je i śpi.
 • Nie ma też nagłych zmian temperatury - one są w ogóle eliminowane, ponieważ promiennik dostarcza tyle ciepła, ile trzeba, i robi to równomiernie w całym pomieszczeniu.

Więc promienniki są najlepszym rozwiązaniem jak chodzi o zdrowie albo bezpieczeństwo człowieka - jest to coś, co jest naturalne i nie daje w ogóle powodów do obaw

Podsumowanie

Dla domu albo mieszkania najbardziej się sprawdzą promienniki podczerwieni, bo są ekologiczne, oszczędne oraz efektywne i komfortowe