czwartek, 02 marzec 2023 16:10

Kontenery sanitarne zamiast przenośnych plastikowych kabin?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
kontenery sanitarne kontenery sanitarne mat.prasowe

Niemal każdy kojarzy popularne przenośne kabiny sanitarne wykonane z plastiku, które stały się obowiązkowym elementem placów budowy i wydarzeń plenerowych, a nawet służą za miejskie toalety publiczne.

Niestety, choć zauważalne z daleka te obiekty wręcz straszą swoim wyglądem, warunki higieniczne wewnątrz są wątpliwe, tak samo, jak zabezpieczenia drzwi. Kabiny tego typu są wykonane ze sztucznego tworzywa, które jest lekkie, przez to może poddawać się podmuchom wiatru. To rozwiązanie ma wiele negatywnych aspektów, które nie sprzyjają bezpiecznemu i komfortowym korzystaniu. Nowoczesnym rozwiązaniem, które jest o wiele bardziej higieniczne i bezpiecznekontenery sanitarne, które wykonane są z trwałych materiałów i pozwalają na wygodne korzystanie i spełnianie fizjologicznych potrzeb.

Zalety kontenerów sanitarnych

To rozwiązanie jest bardzo wygodne w korzystaniu i sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma przystosowanej do tego infrastruktury. Takie kontenery mogą stanąć zarówno na placu budowy, przy stadionie, lodowisku, jak i w centrum miasta jako toaleta publiczna. Obiekty mogą być transportowane, dzięki temu mogą znaleźć się zawsze tam, gdzie są potrzebne. Przenośne kontenery sanitarne są wyposażone we wszystko, czego potrzeba, dodatkowo modyfikacjom podlega układ wewnątrz. Zaletą jest możliwość dzielenia wnętrza na kabiny oraz zapewniania oddzielnych wejść i przestrzeni dla kobiet i mężczyzn. Do prawidłowego funkcjonowania niezbędne jest zapewnienie źródeł energii, bieżącej wody oraz kanalizacji. Obiekt może zostać posadowiony w dowolnym miejscu i nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża, związanego z budową fundamentów lub płyty fundamentowej.

AJP kontenery sanitarne

AJP kontenery sanitarne

Kontenery socjalne

Kolejnym z wygodnych rozwiązań są kontenery socjalne, które idealnie sprawdzają się np. na placach budowy. W takim obiekcie może znajdować się szatnia, część sanitarna, ale również socjalna z kuchnią odpowiednia do odgrzewania posiłków, przygotowywania napojów i spokojnej konsumpcji w przerwie obiadowej. Tego typu obiekty spełniają się wielu miejscach, zapewniając najważniejsze potrzeby np. pracowników.

Wszystkie kontenery można indywidualnie dopasowywać do potrzeb działalności i przeznaczenia. Modyfikacjom podlega powierzchnia (moduły można ze sobą łączyć), wyposażenia, układ ewentualnych pomieszczeń oraz dodatkowe udogodnienia. W obiekcie może zostać zamontowana klimatyzacja, ogrzewanie, a nawet rolety i alarm. Przenośne kontenery sprawdzają się również idealnie jako biura magazyny, stróżówki, a nawet domy.