środa, 26 kwiecień 2023 11:34

Tanie ogrodzenia prosto od producenta

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cena ogrodzenia panelowego Cena ogrodzenia panelowego mat.prasowe

 Kiedy zachodzi potrzeba osłony domu lub innej posesji, trzeba dobrze się zastanowić nad wyborem rodzaju ogrodzenia, by dobrze spełniało swoją funkcję. Bardzo popularnym rozwiązaniem są ogrodzenia panelowe, które tylko pozornie przypominają zwykłą siatkę. Są one bardzo wytrzymałe i nadają się zarówno na otoczenie domu, jak i obiektu handlowego czy działki. Dlaczego jeszcze warto wybrać taki rodzaj ogrodzeń?

 

Ogrodzenia panelowe - trwałość na lata

 Ogrodzenie z paneli wyróżnia się przede wszystkim trwałością, pomimo swojego mylnie delikatnego wyglądu. Panele ogrodzeniowe produkowane są z wytrzymałych drutów stalowych, które łączone są ze stalowymi słupkami. Wszystkie te elementy konstrukcji są też dodatkowo ocynkowane, aby nie ulegały korozji. Dzięki temu ogrodzenie może służyć nawet wiele lat, bez względu na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. W tym samym celu także panele są malowane metodą proszkową, co chroni stal również przed wieloma chemikaliami. Panele ogrodzeniowe w dodatku nie wymagają częstej konserwacji, a ich powierzchnia jest wysoce odporna na ścieranie, zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne.

Łatwy montaż ogrodzenia panelowego

 Decydując się na wybór paneli ogrodzeniowych, można być pewnym ich stosunkowo łatwego montażu. Panele mocuje się do słupków stalowych zamykanych od góry daszkiem, a elementy wbijane w ziemię trzeba dodatkowo podmurować. Warto jednak postawić betonowy murek wzdłuż całego ogrodzenia - nie jest to konieczne, ale z pewnością wzmocni konstrukcję. Należy też mieć przygotowane odpowiednie akcesoria do montażu, przede wszystkim:

  • śruby,
  • złączki,
  • łopatę,
  • obejmy,
  • poziomicę i metr,
  • sznurek i patyki.

W przypadku paneli ogrodzeniowych można też zdecydować się na pomoc fachowców przy instalowaniu płotu. Kiedy potrzebny jest montaż ogrodzenia panelowego - cena zależy od dokładnego zakresu usług. Specjaliści mogą na przykład przywieźć materiał, by go zamontować albo jedynie ustawić płoty metalowe czekające już u klienta. Bardzo często jednak łączone usługi opłacają się dużo bardziej, niż osobne kupowanie ogrodzenia i zamawianie potem montowania.

Ogrodzenie panelowe - nowoczesne rozwiązanie dla każdej posesji

 Wielu wybiera panele nie tylko ze względu na niski koszt ogrodzenia panelowego czy jego łatwy montaż. Ten rodzaj ochrony posesji również bardzo dobrze się prezentuje i w sposób estetyczny może okalać każdy teren. Płot panelowy, dzięki malowaniu proszkowemu, ma gładką powierzchnię, pozbawioną pęcherzy lub innych nierówności. Dzięki takim rozwiązaniom powstają ogrodzenia nowoczesne w stylowych barwach - w prostszej wersji 2D albo subtelnie przetłaczane, profilowane modele 3D.

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?

 Zastanawiając się ile kosztuje ogrodzenie panelowe, cena zależy przede wszystkim od wielkości i liczby potrzebnych paneli, słupków i innych akcesoriów. Cena ogrodzenia panelowego będzie też zależna od tego, czy do całości dojdą bramy wjazdowe i furtki. Poza tym kiedy potrzebne są tanie ogrodzenia panelowe, cennik ustalany indywidualnie pozwala często zyskać najlepszą ofertę. Nieraz również sam producent ogrodzeń panelowych proponuje bardzo korzystne ceny za takie płoty. Warto na przykład sprawdzić ofertę ogrodzeń Eurofance - jeśli chodzi o ogrodzenia panelowe, producent ten wyróżnia się wyrobami z wysokogatunkowych surowców, które można zamówić wraz z montażem w konkurencyjnej cenie.