środa, 01 marzec 2023 10:08

Wszystko, co warto wiedzieć o przepływowych podgrzewaczach wody do łazienki!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
podgrzewacze wody do łazienki podgrzewacze wody do łazienki Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Kto nie lubi ciepłej wody? Przyjemna kąpiel wieczorem niejednokrotnie jest spełnieniem marzeń. Jak jednak tego dokonać, kiedy możliwości instalacji grzewczej są znacznie ograniczone i po kilku prysznicach wziętych przez innych członków rodziny okazuje się, że nie zostało już wiele ciepłej wody? Świetnym rozwiązaniem tego problemu są podgrzewacze wody. Można je zainstalować w łazience i w każdej chwili cieszyć się ciepłą, przyjemną wodą, bez ograniczeń.

 

  1. Jak działa podgrzewacz wody?
  2. Przepływowy podgrzewacz wody — dlaczego warto go zainstalować w łazience?
  3. Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody — czy to drogie urządzenie?

Jak działa podgrzewacz wody?

Przepływowe podgrzewacze wody na bieżąco ogrzewają ją w momencie, kiedy ta przepływa przez urządzenie. Działają inaczej niż ogrzewacze pojemnościowe. Te magazynują wodę ciepłą, co dodatkowo generuje energię. Dostarczanie ciepłej wody przez podgrzewacz przepływowy jest znacznie prostsze, łatwiejsze, a także tańsze. Wykorzystanie przepływowego podgrzewacza wody jest niezwykle wygodne. Urządzenia te wyposażone są w elektryczne grzałki, które zaczynają grzać, kiedy tylko użytkownik odkręci kurek z ciepłą wodą.

Przepływowy podgrzewacz wody — dlaczego warto go zainstalować w łazience?

Podgrzewacze przepływowe elektryczne są znacznie wydajniejsze i łatwiejsze w użyciu niż te, w których potrzebny jest gaz. Ponadto podgrzewacz elektryczny jest też znacznie bezpieczniejszy. 

Podgrzewacz elektryczny jest nieziemsko łatwy w instalacji. Urządzenie to zwykle obsługuje tylko jeden kran. Montuje się go na ścianie nieopodal oraz podłącza do gniazdka — to wszystko. Można też zakupić większy model, aby zagwarantować ciepłą wodę w zlewie w łazience czy w zlewie w kuchni. Niezbędne będą wtedy łącza trójfazowe oraz specjalne gniazdo. Istnieją przypadki, w których podgrzewacze są zintegrowane z bateriami. Takie rozwiązanie jest nieco dyskusyjne, jednak sprawdza się. Minusem jest fakt, że wpływa na estetykę całej łazienki.

Pod uwagę należy wziąć, iż zakup elektrycznego podgrzewacza wody automatycznie zawyży rachunki za prąd. Oczywiście ich konkretna wysokość zależeć będzie od tego, jak użytkownicy będą dysponować wodą oraz czy nie będzie ona marnowana na co dzień. Mimo wszystko podgrzewacze elektryczne można nazwać urządzeniami energooszczędnymi.

Niektóre podgrzewacze to modele sterowane hydraulicznie, jednak na rynku coraz częściej pojawiają się również modele bardziej zaawansowane technologicznie ze sterowaniem elektronicznym. Można w takich podgrzewaczach ustawić impulsowe działania grzałek. Jest to sprawdzony sposób na stabilną temperaturę wody. Rozwiązanie to sprzyja oszczędzaniu energii. 

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody — czy to drogie urządzenie?

Wiele osób nie jest przekonanych do elektrycznego podgrzewacza wody. Tym, co wręcz zatrważa, to wizja zbyt wysokich rachunków za prąd. Jednak warto tutaj wziąć pod uwagę fakt, iż zakup oraz eksploatacja elektrycznego podgrzewacza wcale nie wynosi dużo więcej, niż w przypadku podgrzewacza pojemnościowego gazowego. Wyższe rachunki za prąd zastąpione są po prostu rachunkiem za gaz. Nie ma tu więc co mówić o różnicach w eksploatacji. 

Jeśli chcesz czuć komfort, jeśli marzysz o ciepłej kąpieli bez konieczności prześcigania się z innymi domownikami w kolejce do łazienki, koniecznie zdecyduj się na przepływowy podgrzewacz wody elektryczny. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet, które całkowicie przyćmiewają jakiekolwiek wady. Nie zwlekaj — zadbaj o swoją wygodę oraz ciepłą wodę każdego dnia, znajdź idealny podgrzewacz na stronie internetowej www.lazienkaplus.pl.