poniedziałek, 22 sierpień 2022 15:39

Zlewozmywaki kuchenne - przydatne akcesoria

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Zlewozmywak Zlewozmywak Komitor

Problem z organizacją prac w kuchni pojawia się zwykle w miejscach o największym natężeniu ruchu, takich jak blat roboczy czy… Zlew. Zlewozmywaki w kuchni to mały koszmar prawie każdego gospodarstwa domowego.

Na półkach porządek, szafki uprzątnięte, a na dnie zlewu zabłąkana gąbka, rzucona w kąt ścierka i mieszanka czystych oraz brudnych naczyń - znajomy widok, prawda? Chcesz zapanować nad tym nieładem, ale niekoniecznie wiesz, jak to zrobić? Przygotowaliśmy kilka wskazówek w tym artykule - zapraszamy do lektury!

Uniwersalne kratki ociekowe

Kratka ociekowa to akcesorium znane od dawna i trochę zapomniane - a szkoda! Jest to niezwykle praktyczny element wyposażenia kuchni. Dzięki niej możesz bezpiecznie opłukać warzywa i owoce, jednocześnie trzymając je w pewnej odległości od dna zlewu. Nie masz miejsca, żeby odstawić dopiero co umyte szklanki? Kratka będzie idealnym miejscem!

Zlewozmywaki ceramiczne prezentują się niezwykle elegancko, jednak są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Kratka ociekowa zabezpieczy dno Twojego zlewu przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Z kolei zlewozmywaki stalowe, chociaż odporne na zarysowania czy odpryski, to jednak do cichych nie należą. Wystarczy niedbale wrzucony widelec, a odgłos się niesie do drugiego pomieszczenia. Na szczęście kratki ociekowe skutecznie redukują hałas.

Suszarki do naczyń

Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć o umytych już naczyniach, leżących w zlewie i dorzucić do nich brudne? Właśnie dlatego zakup suszarki do naczyń jest doskonałym pomysłem. Układając na niej naczynia, nie tylko je wysuszysz, ale także zabezpieczysz przed uszkodzeniem, do jakiego mogłoby dojść, gdyby nadal spoczywały w komorze zlewu. I wreszcie dzięki suszarce zadbasz o ład w swojej kuchni.

Suszarki wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, jednak najtrwalszym z nich jest stal nierdzewna. Jeśli chciałbyś sprawdzić, w jakich rozmiarach występują ociekacze na naczynia możesz przejrzeć oferty sklepów takich jak np. https://comitor.pl, gdzie znajdziesz różnego rodzaju akcesoria do kuchni, a także zlewy granitowe, stalowe oraz zlewy ceramiczne.

zlewozmywak Komitor

zlewozmywak Komitor

Deski do krojenia na zlewozmywaki

Na pewno każdy wie co to takiego deska do krojenia, ale nie każdy słyszał od desce na zlewozmywak. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz dodatkową przestrzeń roboczą stworzoną praktycznie z niczego. Świeże pomidory i sok cieknący podczas krojenia, z deski prosto na blat — to jeden z kuchennych koszmarów. Deska solidnie spoczywająca na krawędziach kuchennego zlewu to rozwiązanie także tego „cieknącego” problemu, ponieważ każdy płyn będzie od teraz skapywał prosto do zlewozmywaka. Oczywiście, ze względu na fakt, że deska będzie znajdowała się blisko baterii, utrzymanie jej w czystości również nie będzie problemem!

Czasami warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, by utrzymać ład i usprawnić prace w kuchni.