wtorek, 03 styczeń 2023 12:03

Chemia do basenu - w jakim celu się ją stosuje i jakie środki warto wybrać?

chemia do basenu chemia do basenu Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Posiadanie własnego basenu to duże udogodnienie, zwłaszcza w gorące letnie dni. Nie można jednak zapominać o regularnej dezynfekcji wody basenowej, aby chwile relaksu były również w pełni bezpieczne.

Jak dokładnie działa chemia do basenu oraz jakie środki zapewnią idealną czystość wody? Dowiedz się tego w poniższym artykule!

W jakim celu stosowana jest chemia basenowa?

Środki do klarowania wody przeznaczone do basenu ogrodowego stosowane są w celu usuwania glonów i pozostałych zanieczyszczeń, w tym również bakterii i wirusów. Używanie chemii basenowej sprawia, że twardość i odczyn wody są na prawidłowym poziomie. Czysta woda jest w pełni bezpieczna do użytku i komfortowa w użytkowaniu - efekt ten zapewni wyłącznie odpowiednio dobrana oraz stosowana regularnie chemia do basenu. Skuteczne środki przeznaczone do dezynfekcji wody oparte są na działaniu chloru bądź aktywnego tlenu, które właściwie dozowane eliminują znajdujące się w wodzie szkodliwe zanieczyszczenia, mikroorganizmy i wirusy. Ich systematyczne stosowanie zagwarantuje ci czystą wodę w ogrodowym basenie, dzięki czemu kąpiele będą jedynie przyjemnością, bez obawy o jej negatywny wpływ na zdrowie.

Który środek do dezynfekcji wody wybrać?

Chemia przeznaczona do uzdatniania wody dostępna jest w postaci płynu, tabletek lub proszku. Płynne środki dostępne są najczęściej w dużych pojemnościach - można zakupić je w kanistrach o pojemności kilkudziesięciu litrów. Dozowane są automatycznie, dlatego też na ich zakup powinny zdecydować się osoby posiadające stacje pomiarowo-kontrolne, które wyposażone są w pompy dozujące dany preparat. W tym przypadku urządzenie dozujące pobiera odpowiednią ilość preparatu do dezynfekcji, który przeznaczony jest do utrzymania właściwej czystości wody w basenie.

Dzięki temu nie trzeba obawiać się o jakość wody ani martwić o wykonywanie okresowej kontroli jej parametrów. Warto pamiętać, aby chemię basenową w płynie przechowywać w odpowiednich warunkach - kanistry z płynem do dezynfekcji należy zawsze umieścić w dobrze wentylowanym miejscu. Chemia basenowa w postaci proszku i tabletek przeznaczona jest przede wszystkim do posiadaczy basenów prywatnych. Ich stosowanie jest w pełni bezpieczne i bezproblemowe, a sposób dozowania poszczególnego produktu zawsze dokładnie opisany jest na zbiorczym opakowaniu środka.

Wystarczy jedynie odmierzyć właściwą porcję tabletek bądź proszku dostosowaną do ilości wody, jaka znajduje się w zbiorniku basenowym. Używanie tego rodzaju produktów jest dużo mniej ryzykowne, niż stosowanie płynnej chemii do basenu. Wiąże się to zminimalizowanym ryzykiem poparzenia bądź zatrucia oparami środka w postaci płynu. Warto jednak pamiętać, aby rodzaj środka dostosować do własnych potrzeb, dzięki czemu woda w basenie zawsze będzie krystalicznie czysta i pozbawiona szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

Jaka chemia basenowa sprawdzi się najlepiej?

Szeroka dostępność środków do dezynfekcji wody basenowej sprawia, że warto dokładnie przemyśleć jej zakup. Muszą nie tylko skutecznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia, glony i drobnoustroje znajdujące się w wodzie, ale także być w pełni bezpieczne dla osób, które będą korzystać z basenu. W tym celu najlepiej zdecydować się na wybór środków wyłącznie od renomowanych producentów, które znajdziesz na stronie https://www.poolshop.pl/12-chemia-do-basenu. Tego rodzaju chemia do basenu posiada niezbędne certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo oraz skuteczność, dzięki czemu ich systematyczne używanie sprawi, że w swoim basenie zawsze będziesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą.