czwartek, 20 kwiecień 2023 13:00

Masz awarię i chcesz wezwać pomoc drogową? Pamiętaj o tych trzech zasadach!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Świecko pomoc drogowa Świecko pomoc drogowa https://www.laweta-swiecko.com.pl/

Nagły huk, dym spod maski i duszące, białe obłoki wdzierające się do kabiny samochodowej. Przekręcanie kluczyka w stacyjce nic nie daje - musiał paść silnik lub rozrusznik. Taki scenariusz wcale nie jest niczym wyjątkowym, ponieważ może dotyczyć każdego kierowcy. Co więcej, na takie sytuacje narażeni są zarówno początkujący kierowcy, jak i stare, motoryzacyjne wilki. W jaki zatem sposób zachować się w sytuacji, w której samochód odmawia posłuszeństwa i staje pośrodku drogi? W naszym artykule dowiesz się dlaczego pomoc drogowa, pomocy drogowej nierówna!

 

Szybko, nie zawsze znaczy dobrze i tanio

Zdecydowana większość kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że usługi z zakresu motoryzacji i jej okolic, nie są  tanie. Niemniej jednak praktycznie każdy posiadacz samochodu szuka oszczędności tam, gdzie tylko się da. Trend ten zdecydowanie mocniej zauważalny jest w obliczu dzisiejszej sytuacji światowej gospodarki.

Niestety, oszczędności bardzo często nie są opłacalne, ponieważ za najniższą cenę, dostaje się takżę najniższą jakość. Zasada ta obowiązuje w praktycznie każdym sektorze motoryzacji - od napraw, paliw, a skończywszy na np. usługach pomocy drogowej. Pozorne oszczędności zjadają kapitał, ponieważ słaba jakość wymusza ponowne zainwestowanie pieniędzy. To właśnie z tego powodu minimalnie niska cena, nie powinna być wyznacznikiem podczas podejmowania decyzji związanych z usługami w zakresie motoryzacji.

 Stres i nerwy paraliżują myślenie - nie daj się wpędzić w pułapkę!

Powyższy akapit nie oznacza jednak, że tylko drogie usług zasługują na uwagę kierowcy - wręcz przeciwnie! Niestety wielu usługodawców decyduje się na abstrakcyjne zawyżenie cen swoich usług, w nadziei na łatwowierność kierowców.

Szczególnie wyraźnie proceder ten widoczny jest firmach oferujących pomoc drogową. Dlaczego tak jest? Ponieważ każda awaria samochodu, to ogromny stres dla kierowcy. Wówczas właściciel samochodu chce jak najszybciej zażegnać kryzysową sytuacje, która z minuty na minutę drenuje jego wytrzymałość na stres.

W takiej sytuacji kierowcy bardzo często wybierają pierwszy lepszy numer na pomoc drogową, który udało im się znaleźć w sieci. Bingo! Takie firmy pobierają najczęściej bardzo wysokie opłaty, za którymi wcale nie idzie w parze jakość usług. To właśnie z tego powodu kierowcy powinni korzystać ze sprawdzonych firm, takich jak Świecko pomoc drogowa.

Zapisz numer do pomocy drogowej i zachowaj spokój w każdej sytuacji

Skuteczna pomoc przy awaryjnych sytuacjach, to coś co zdecydowanie uspokaja, nawet na poziomie podświadomym. Przekonanie, że posiada się numer telefonu do specjalistów, którzy odholują auto w każdej sytuacji napawa spokojem. Dlatego też każdy kierowca powinien mieć zapisany w telefonie numer do sprawdzonej firmy oferującej usługi, takie jak holowanie Świecko. Dzięki temu nawet najbardziej kryzysowe sytuacje nie będą wywoływały paniki, ponieważ wystarczy zdzwonić pod zapisany numer i mamy problem z głowy.