piątek, 08 styczeń 2021 18:24

Praca związana z psami: jak zawód powinien wybrać miłośnik psów?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
zawody ze zwierzętami zawody ze zwierzętami

Praca z psami to niewątpliwie spełnienie marzeń wszystkich miłośników tych kochanych czworonogów. Któż inny tak jak pies potrafi ukoić emocje człowieka po ciężkim dniu? Bezinteresowna miłość i nieustające wariactwo na twój widok - pies da ci to codziennie.

Zobacz, jakie zawody dla wielbicieli psów oferuje rynek pracy i aplikuj na wybrane oferty!

Praca z psami - gdzie szukać?

Zapewne każdy wielbiciel czworonożnych przyjaciół zainteresuje się ofertą jaką jest praca związana z psami. Pierwsza myśl, którą nasuwa nam wyobraźnia, to własna hodowla psów. Jak założyć taki biznes i połączyć miłość do zwierząt z pracą? Należy spełniać wiele wymagań i dbać o dobro swoich pupili. Wielu z nas już w dzieciństwie marzyło o byciu zwierzęcym lekarzem, jednak to nie jedyna opcja na zatrudnienie, gdzie mamy stały kontakt z pieskami. Jak szukać takiej pracy? Ofert jest wiele, a właścicieli czworonogów wciąż przybywa. Oprócz pracy, warto zainteresować się także wolontariatem dla bezdomnych piesków. Schroniska pękają w szwach i na pewno przyda się tam każda ręka do pomocy, zwłaszcza w zimowym okresie. Spacery z psami? To możliwe! Codzienne zabieranie porzuconych czworonogów na krótkie przechadzki, da im niesamowitą dawkę radości. Zwierzęta mają swoje potrzeby, w związku z tym powstaje wiele stanowisk pracy oferujących usługi specjalnie dla psów.

Praca związana z psami - stanowiska

Praca z psami to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Sama miłość do czworonogów nie wystarczy i nie zapewni nam zatrudnienia w takiej branży. Na szczęście istnieje wiele kursów, które podnoszą kwalifikacje w tej dziedzinie. Interesują Cię inne zawody ze zwierzętami? Psie spa, przedszkole dla szczeniaczków czy hotel dla piesków to tylko niektóre z wielu miejsc dedykowanych specjalnie dla naszych czworonogów. W większych miastach powstaje coraz więcej usług skierowanych dla psów i ich właścicieli. A jakie zawody dla wielbicieli psów są najpopularniejsze?

  • Groomer - fryzjer dla psów to zawód, który zyskał na popularności wraz z pojawieniem się hodowli małych ras. Maltańczyk, Yorkshire Terrier czy Sznaucer to rasy, które raz na jakiś czas potrzebują wizyty u profesjonalnego fryzjera!
  • Behawiorysta - psi psycholog jest niezbędny do współpracy, kiedy jesteśmy właścicielami trudnej z charakteru rasy lub adoptowaliśmy pieska ze schroniska, który ma za sobą ciężkie chwile i przeżył traumę w przeszłości.
  • Treser psów - to kolejny specjalista, który pomoże nam w ułożeniu naszego psa. Profesjonalne szkolenie czworonogów zapewnia dobre zachowanie naszego pupila w domu i sprawia, że jest on bardziej posłuszny. 

Jaka praca z psami byłaby dla ciebie idealna? Pamiętaj, że każdy z tych zawodów wymaga odpowiednich kwalifikacji, dużej dawki cierpliwości i dobrego podejścia do zwierząt.