środa, 31 maj 2023 12:07

Wyjazd nad morze z psem? Sprawdź, dlaczego warto!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
domki nad morzem z psem domki nad morzem z psem mat.prasowe

Gdy zbliża się czasu urlopowy i domownicy planują wyjazd wakacyjny, pojawia się dylemat: czy warto zabrać ze sobą czworonoga? To zdecydowanie dobry pomysł! Obecnie coraz więcej ośrodków, oferujących komfortowe wakacje nad morzem z wyżywieniem i atrakcyjnym noclegiem, akceptuje także obecność psów. Poza tym nad morzem nie brakuje ciekawych atrakcji dla czworonogów! Sprawdź, na co zwrócić uwagę w tym zakresie!

 

Domki nad morzem z psem, czyli ośrodki przyjazne zwierzętom

Pierwszy argument przemawiający za tym, by zabrać czworonoga nad morze to rosnąca liczba ośrodków, które akceptują obecność zwierząt, a wręcz zachęcają do tego, aby urlop spędzić w towarzystwie czworonoga. Optymalny wariant noclegu stanowią domki nad morzem. Z psem warto wybrać się tam szczególnie ze względu na bliskość natury oraz kameralny charakter pobytu.

Aby ułatwić zwierzakowi adaptację w nowym miejscu, warto zadbać o bagaż pupila. Pies posiadający w pobliżu ulubione zabawki, posłanie i zestaw misek szybko poczuje się jak u siebie. Po pełnym atrakcji dniu wylegiwanie się na tarasie kameralnego domku będzie przyjemnością również dla niego!

Domki nad morzem z wyżywieniem – więcej czasu dla czworonoga

Komfortowe wakacje polegają na tym, że urlopowicze nie muszą martwić się o codzienne obowiązki. Wakacje nad morzem z wyżywieniem i atrakcjami dostępnymi na miejscu sprawiają, że więcej uwagi można poświęcić w czworonożnemu podopiecznemu, więc taki wyjazd nie stanie się dla członków rodziny kłopotliwy.

Psy są świetnymi pływakami

Przejdźmy do psiej perspektywy. Co prawda nie wszystkie rasy przepadają za wodą, jednak zdecydowana większość psów to znakomici pływacy. Kąpiel w morzu będzie dla nich stanowić wspaniałe urozmaicenie, zwłaszcza jeśli na co dzień mieszkają ze swoimi opiekunami w bloku i nie mają zbyt wielu możliwości, aby korzystać ze swobodnych kąpieli. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zabawy na plaży będą równie atrakcyjne dla psiaka, jak i dla jego opiekunów.

Długie spacery i moc zapachów

Latem nad Bałtykiem nie sposób przejść obojętnie obok tutejszej przyrody. Warto pamiętać, że miejscowy krajobraz składa się nie tylko z plaży i szumu fal, ale także przepięknych i pachnących lasów, jakie otaczają domki nad morzem. Z psem warto wybrać się na spacer po jednym z nadmorskich szlaków turystycznych. W takim otoczeniu czworonogi doskonale się odnajdują. Moc zapachów intryguje i zachęca do aktywności. Warto pamiętać, że to właśnie węch jest dominującym zmysłem psa. Wycieczka do lasu będzie dla czworonoga nie tylko okazją do wybiegania się, ale także sposobem na poznawanie nowej okolicy.

Domki nad morzem z psem w ośrodku Pod Cyprysami w Jastarni!

Szukając przyjaznego zwierzętom ośrodka wypoczynkowego, warto rozważyć ofertę pensjonatu Pod Cyprysami zlokalizowanego w Jastarni. Goście mogą liczyć tu na wygodny nocleg w komfortowych domkach premium, wyposażonych w aneks kuchenny, własną łazienkę i przestronny taras. Co ważne, ośrodek akceptuje obecność domowych pupili i chętnie wita czworonożnych gości, natomiast w Jastarni znajduje się plaża przeznaczona dla urlopowiczów wypoczywających z psami. Dzięki takim aspektom przemyślane wakacje z psem nad morzem mają szansę stać się naprawdę ciekawym przeżyciem!