czwartek, 26 styczeń 2023 17:00

Jak prawidłowo dobrać opony do maszyn budowlanych?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
maszyny budowlane maszyny budowlane mat.prasowe

Mając na uwadze, w jak bardzo wymagających warunkach muszą najczęściej pracować maszyny budowlane, łatwo zrozumieć można, dlaczego odpowiednie ogumienie jest tak istotne. Niska jakość ogumienia może stanowić poważne zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa operatorów, jak i też wszystkich pobliskich pracowników oraz uczestników ruchu drogowego.

Jak łatwo dopasować ogumienie do dowolnego rodzaju maszyn budowlanych? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Jakie marki specjalizują się w produkcji ogumienia przemysłowego? Czy ogumienie do maszyn budowlanych warto zamówić online? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Jak poprawnie dopasować opony przemysłowe do maszyn budowlanych?

Jeżeli zastanawiasz się jaki rodzaj ogumienia wybrać, to świetnie trafiłeś. Ogumienie do maszyn budowlanych w zależności od miejsca zastosowania można podzielić się na opony do kopalni, wysypisk, kamieniołomów oraz terenów budowy. Aby móc łatwo i wygodnie wybrać opony przemysłowe, wystarczy skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki, która dostępna jest na stronie profesjonalnej hurtowni opon. Ogumienie przemysłowe należy dobierać przede wszystkim pod kątem typu maszyny budowlanej.

O czym warto pamiętać przy wybieraniu opon przemysłowych do maszyn budowlanych?

W przypadku pojazdów takich jak koparki, walce, ładowarki, wozidła, kruszarki, dźwigi, żurawie samojezdne, wózki kontenerowe albo równiarki w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na indeks nośności. Od tego parametru bowiem zależeć będzie to, ile maszyna jest w stanie docelowo udźwignąć. Warto zaznaczyć tu, iż jedynie prawidłowo dopasowane opony przemysłowe są w stanie zapewnić operatorom maszyn odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jeżeli ogumienie nie będzie poprawnie dobrane, to nie dość, że zużyje się ono znacznie to szybciej, to jeszcze podniesie odczuwalnie zużycie paliwa. Z tych też powodów przy wybieraniu opon przemysłowych stanowczo opłaca się postawić na specjalistyczne ogumienie marek takich jak Michelin, Altura, Deestone, Dębica, Mitas, Camso, Galaxy, Kenda, Seha czy Earthking.  

Dlaczego opony do maszyn budowlanych opłaca się zamówić online?

Zamiast tracić czas i paliwo na czasochłonne podróże do stacjonarnych punktów sprzedaży, wystarczy jedynie usiąść wygodnie przed komputerem, smartfonem albo tabletem. Ogromna liczba dostępnych online opon przemysłowych może się w pierwszej chwili wydawać nieco przytłaczająca, ale w praktyce to właśnie dzięki temu można łatwo dobrać najlepsze opony do dowolnej maszyny. Należy pamiętać tu również, iż w przypadku jakichkolwiek problemów z doborem ogumienia można zawsze skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Ponadto, na stronie profesjonalnej internetowej hurtowni opon da się łatwo i szybko wygenerować listy kompatybilnych modeli (np. na podstawie rozmiaru, marki pojazdu, producenta itp.). Wśród korzyści płynących z zakupu online wyróżnić warto dodatkowo atrakcyjne ceny oraz promocje takie jak darmowa dostawa dla wszystkich zamówień opiewających na przynajmniej 2 opony przemysłowe.