poniedziałek, 15 maj 2023 11:36

Laweta z Hanoweru – co zrobić, gdy w trasie pojawią się problemy z samochodem?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
 laweta z Hanoweru laweta z Hanoweru mat.prasowe

Gdy planowana podróż kończy się szybciej, bo auto odmawia posłuszeństwa, wsparcie zapewnia pomoc drogowa. To rozwiązanie większości problemów, jakie może sprawiać samochód – doraźne naprawy likwidują usterki i awarie, a ze skutkami stłuczek i wypadków radzi sobie laweta z Hanoweru. Znając numer pomocy drogowej wsparcie uzyskasz tak szybko, jak to możliwe. Pracownik firmy zabezpieczy miejsce zdarzenia i ustali, jak przywrócić sprawność pojazdu. Na czym polegają usługi pomocy drogowej? Kiedy najlepszą opcją jest laweta? Sprawdź!

Jak działa laweta z Hanoweru?

Laweta to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu bez przeszkód przewieziesz uszkodzony samochód z miejsca zdarzenia. Transport lawetą to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w sytuacjach, gdy rekomendowana doraźna naprawa nie przynosi rezultatów lub nie jest możliwa. Taki przewóz pojazdów skierowany jest do właścicieli samochodów powypadkowych i poważnie uszkodzonych (brak możliwości rozruchu silnika), a także aut zabytkowych i bez ważnego przeglądu technicznego.

Usługi lawetą gwarantują zgodny z przepisami transport pojazdów, które nie powinny pojawić się na drogach. Ze względu na gabaryty laweta z Hanoweru sprawdzi się jako bezpieczny środek transportu dla takich pojazdów jak między innymi: samochody osobowe, auta terenowe i samochody dostawcze. Na lawecie możesz przewieźć również niektóre maszyny rolnicze, przyczepy kempingowe i kampery oraz motocykle, quady, meleksy i wózki widłowe. W zależności od twoich planów auto może trafić do lokalnego mechanika, na parking lub w inne wskazane miejsce.

Pomoc drogowa jako całodobowe wsparcie kierowców

Usługi pomocy drogowej dostępne są przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wsparcie w trasie uzyskasz o każdej porze dnia i nocy przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku: w dni powszednie, w weekendy i w święta.

Ty wykonujesz telefon, a firma niezwłocznie odpowiada na zgłoszenie wysyłając na miejsce zdarzenia doświadczonego pracownika i specjalistyczny sprzęt. To on odpowiada za zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz ustalenie przyczyny usterki – na podstawie twoich planów i stanu, w jakim znajduje się samochód pracownik przedstawi ci możliwe rozwiązania. Zazwyczaj jest to doraźna naprawa, która pozwala uniknąć czasochłonnej wizyty w warsztacie. Taka opcja wchodzi w grę, gdy kłopoty z samochodem spowodowane są przez usterki i niegroźne awarie, które nie wymagają szczegółowej diagnostyki. Gdy czynności zmierzające do przywrócenia sprawności auta zawodzą, pomoc drogowa  zapewnia transport lawetą.

Zabrakło ci benzyny, trzeba wymienić olej, naprawić oderwaną tablicę rejestracyjną albo uruchomić silnik z rozładowanym akumulatorem? W takich sytuacjach także sprawdzą się usługi pomocy drogowej. Co więcej, wsparcie w trasie uzyskasz niezależnie od okoliczności zdarzenia – zarówno wtedy, gdy podróż samochodem przerwała usterka lub awaria, jak i wtedy, gdy uszkodzenia powypadkowe wykluczają możliwość dalszej jazdy.