poniedziałek, 22 sierpień 2022 15:44

Oprogramowanie do zarządzania dla firm. Jakie są rodzaje?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
oprogramowanie do zarządzania firmą oprogramowanie do zarządzania firmą pixabay

Efektywność pracy we współczesnych przedsiębiorcach zależy nie tylko od czynnika ludzkiego. Równie ważny jest dostęp do najnowszego oprogramowania dla firm, które jest odpowiednio zoptymalizowane pod potrzeby pracy.

Wyróżnić można wiele rodzajów oprogramowania dla przedsiębiorstw, a jednymi z najpopularniejszych potrzeb jest zarządzanie projektami i treścią.

Oprogramowanie do zarządzania projektami

Firmy coraz częściej decydują na wprowadzanie nowoczesnych metod zarządzania, które sprzyjają zachowaniu elastyczności i pracy wielozadaniowej. Podejście procesowe, najczęściej wsparte metodyką agile, zapewnia ciągłość wykonywania zadań i dobrą organizację wewnętrzną, której struktura wpływa na efektywność, jak i zadowolenie pracowników. Wdrożenia systemów IT związanych z zarządzaniem wymagają na początku przeszkolenia kadry do pracy w odpowiednim systemie. Długoterminowo pozwalają jednak na wygenerowanie znacznych oszczędności zasobów: czasowych, a nawet kapitałowych.

Oprogramowanie do zarządzania projektami jest bardzo zróżnicowane, a na rynku znaleźć można dziesiątki ciekawych propozycji. Główne różnice widoczne są na płaszczyźnie funkcjonalności. Dobrze, gdy oprogramowanie może być bezproblemowo zintegrowane z pozostałymi systemami zarządzania. Powinno odpowiadać za całą komunikację firmową - zarówno na płaszczyźnie zadań projektu, projektu, grup projektowych i nadzoru nadrzędnego. Bardzo ceniona jest elastyczność - zapewnienie dostosowania programu do określonej struktury przedsiębiorstwa. Pomaga w tym wykorzystywanie tablic Kanban, wykresów Gantta i innych rozwiązań. Nie trzeba dodawać również, że tego typu oprogramowanie dla firm jest tworzone zarówno z myślą o podmiotach, które bazują na pracy stacjonarnej, jak i tych, w których dominuje praca zdalna.

Oprogramowanie do zarządzania treścią

Kolejnym przykładem najpopularniejszych programów, w które inwestują firmy, są dedykowane systemy CMS (ang. Content Management System). To oprogramowanie do zarządzania treścią przy stronach internetowych, systemach publikacyjnych, wydawniczych i wewnętrznych procesach firmowych. Stanowi nieodzowną część pracy agencji interaktywnych i marketingowych, wielu firm usługowych i nie tylko.

Oprogramowanie dla firm do zarządzania treścią może być bardzo rozbudowane, łącząc funkcjonalność związaną z obsługą stron internetowych, baz klientów i zamówień, jak i wewnętrznych procesów. Decydując się na dedykowany system CMS, można wybrać architekturę stworzoną w oparciu o system bloków, do którego można dodawać kolejne moduły. Innowacyjne programy szyte od podstaw pod zapotrzebowanie danej firmy dostarczy partner Comarch - Gecos. Więcej szczegółów dostępnych na stronie: https://gecos.pl/produkty/.

Gecos

Gecos

Obsługa informatyczna firm

Przy wyborze rozwiązań IT należy uwzględnić także bieżące prace nad systemem. Obsługa informatyczna firm jest zadaniem wymagającym odpowiedzialności. Nadzór, wychwytywanie i naprawa nieprawidłowości, zwiększanie efektywności i aktualizowanie zmian to zadanie, które warto powierzyć odpowiedzialnej firmie. Idealnym kandydatem stają się ambitne, polskie przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku, czego wskaźnikiem może być współpraca z relewantnymi kontrahentami (np. status Comarch Partner w Polsce). W ten sposób łatwiej znaleźć odpowiedzialnego kontrahenta, którego jakość świadczonych usług znajdzie przełożenie na widoczny wzrost wydajności pracy.