niedziela, 15 maj 2022 19:02

Jak tworzy się projekt mieszkania?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
projekt mieszkania projekt mieszkania pixabay

Jeśli skorzystamy z pomocy doświadczonego projektanta to jest jego zadanie do wykonania, a nie nasze. Oczywiście my przez cały czas z taką osobą współpracujemy.

To nasze mieszkanie, dlatego nie wszystko, co zostanie stworzone w projekcie musi nam się podobać. Analizujemy taki projekt i decydujemy, co z tego wybrać dla siebie. Na początek konieczne będzie przesłanie rzutu albo całego mieszkania albo poszczególnych pomieszczeń, jakie chcemy zmieniać. Można wysłać projekt od dewelopera, ale można również odręcznie narysować go na kartce. Projektant wtedy wie, jaka jest powierzchnia, wysokość i gdzie znajdują się okna i drzwi. Można też wysłać zdjęcia pomieszczeń. Wtedy projektantowi będzie jeszcze łatwiej stworzyć taki projekt, który będzie dla nas najbardziej atrakcyjny. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że biuro zajmujące się projektowaniem wnętrz podsyła nam wizualizacje 3D. Wtedy widzimy, czy to jest wnętrze naszych marzeń i co trzeba tam będzie ewentualnie zmienić, aby nim było.

Trzy warianty projektu mieszkania do wyboru

Mamy do wyboru aż trzy warianty, z których wybieramy ten optymalny dla nas. Pierwszy wariant, który zostanie wysłany trzeba dokładnie sprawdzić. Jeśli widzimy, że coś nam w nim nie pasuje to zgłaszamy swoje uwagi projektantowi. Jeśli uwagi będą zgłoszone to powstaje wariant numer dwa. Tutaj także można dowolnie zmieniać to, co się tam znajduje. Nie wszystko nam przecież pasuje, bo w teorii miało to wyglądać dobrze, a później okazuje się, że już tak nie jest. Naniesione poprawki pozwalają na stworzenie trzeciego finalnego wariantu. To będzie nasze nowe wnętrze mieszkania. Zaprojektować można salon, sypialnię, łazienkę czy kuchnię. Wszystko będzie tak zaprojektowane, aby było estetyczne, modne i funkcjonalne. Określamy się z tym, jakie mamy wymagania, ale również z tym, ile pieniędzy chcemy na takie wnętrze przeznaczyć. Projektant wtedy się do tego dostosowuje i stworzy super projekt.

Wnętrze naszego mieszkania

Tworzącprojekt mieszkania trzeba będzie wziąć pod uwagę jego wielkość, wysokość oraz rozmieszczenie. Dobrze wykonany projekt jest w stanie zmienić nawet małe wnętrze mieszkania, dlatego warto z takiej pomocy skorzystać. Bez pomocy specjalisty nie będzie to takie proste. Można wybrać złe materiały i złe elementy wyposażenia, przez co całość będzie wyglądało gorzej niż to zakładaliśmy. Lepiej od razu zgłosić się do projektanta wnętrz, który jest w stanie nam pomóc. Przekonamy się jak działa ktoś, kto ma wizję na zmianę wystroju w naszym mieszkaniu.