czwartek, 26 styczeń 2023 10:42

Giełda długów — jak działa i kiedy można skorzystać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Giełda długów Giełda długów mat.prasowe

Sytuacja, gdy osoba zalega nam ze spłatą zobowiązań, z pewnością nie należy do przyjemnych i łatwych. W takich momentach bardzo często możemy spotkać się z bezsilnością związaną z czasem, jaki może zająć egzekwowanie długu oraz wszelkimi niedogodnościami, jakie występują podczas tego procesu.

Oprócz klasycznych rozwiązań, do których zaliczana jest droga sądowa, mamy możliwość sprzedania długu firmie windykacyjnej lub innym podmiotom i osobom zainteresowanym przejęciem praw do egzekwowania wierzytelności. W tym miejscu pojawia się pojęcie giełdy długów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie działa giełda długów, jaki jest jej zakres oraz kto może z niej skorzystać, sprawdź koniecznie ten wpis

Giełda długów

Istnieje wiele rodzajów giełd, w tym giełdy długów z tytułu najmu. W dużym uproszczeniu praktycznie każda giełda jest tablicą ofert kupna i sprzedaży, gdzie każda ze stron może dokładnie wskazać kwotę, po jakiej może kupić lub sprzedać dane prawa do własności. W przypadku giełdy długów, mamy styczność z portalem, który pełni rolę dużej tablicy ogłoszeń, gdzie osoba chcąca odzyskać przynajmniej część wierzytelności, może dodać informację o dłużniku, lokalizacji, wielkości i rodzaju długu. Dzięki temu, firmy i osoby prywatne specjalizujące się w windykacji należności, mogą skontaktować się z właścicielem ogłoszenia i ustalić szczegóły współpracy.

Dokładnie na takiej zasadzie działa platforma internetowa i aplikacja na urządzenia mobilne SprawdzonyNajemca.pl, która pozwala w łatwy sposób dodać dłużnika i dotrzeć z ogłoszeniem do osób zainteresowanych dokonaniem cesji długu. Dzięki temu jedna ze stron może odzyskać przynajmniej część należności, natomiast druga strona może zarobić na tym, że wie, jak egzekwować należność od osoby mającej dług.

Kiedy skorzystać z giełdy długów z tytułu najmu SprawdzonyNajemca.pl?

SprawdzonyNajemca.pl to aplikacja na urządzenia z systemem Android i iOS, która jest dedykowana branży związanej z wynajmem mieszkań. Dzięki temu, w jednym miejscu mam tylko oferty związane z osobami, które zalegają w płatnościach za wynajem lub zniszczenie mieszkania. Jest to o tyle łatwe dla użytkowników, że wokół aplikacji skupiają się osoby i firmy zainteresowane sprzedażą i kupnem jednego rodzaju długu.

Dla właścicieli mieszkań i osób zajmujących się najmem aplikacja to również dodatkowe narzędzie do weryfikowania potencjalnego najemcy. Dzięki wbudowanej wyszukiwarce, podczas rozmowy z potencjalnym najemcą, możemy wprowadzić jego podstawowe dane i zweryfikować, czy został wpisany do rejestru dłużników z tytułu najmu. Dla wielu osób, które zajmują się wynajmem mieszkań, możliwość skorzystania z wyszukiwarki dłużników będzie bardzo dużym ułatwieniem w całym procesie weryfikacji osoby, która ma mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu. Z drugiej strony dłużnik, który został wpisany do rejestru nieuczciwych najemców, może mieć utrudnienia związane ze znalezieniem innego mieszkania, aż do momentu spłaty długu i usunięcia jego informacji z bazy dłużników.

Im więcej osób zajmujących się najmem mieszkań będzie korzystać z aplikacji SprawdzonyNajemca.pl, tym jej skuteczność będzie większa, dlatego warto pobrać na swojego smartphona, dedykowane rozwiązanie dla branży zajmującej się wynajmem mieszkań.

Weryfikacja najemcy

Jeśli zajmujemy się najmem mieszkań lub planujemy wynająć swoje pierwsze mieszkanie, warto odpowiednio przygotować się do rozmowy z potencjalnym najemcą. Tu oprócz ogólnych pytań, warto zadbać o to, by dowiedzieć się jak najwięcej o zdolności finansowej nowego najemcy oraz jego historii dotyczącej poprzednich najmów mieszkania. Dzięki temu możemy oszacować realną zdolność do terminowego uiszczania opłat za wynajem mieszkania oraz wszelkich opłat, jakie są związane z jego codziennym użytkowaniem. Jeśli chcemy jeszcze dokładniej sprawdzić historię najemcy, możemy również sprawdzić rejestr dłużników, gdzie osoby z zaległościami w najmie mogą zostać wpisane przez właściciela mieszkania. Jednym z takich rejestrów jest giełda długów SprawdzonyNajemca.pl.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu giełdy długów z tytułu najmu, sprawdź stronę www.sprawdzonynajemca.pl i pobierz aplikację na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.