wtorek, 06 grudzień 2022 13:42

Workation nad Bałtykiem? Naprawdę warto!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ośrodek wypoczynkowy Jastarnia ośrodek wypoczynkowy Jastarnia mat.prasowe

Możliwość pracy zdalnej to ogromna przyjemność. Pracodawcy zauważyli już, że pracownicy wykonujący swoje obowiązki w ramach home office są równie efektywni, a często doskonale zmotywowani.

Dziś nie tylko freelancerzy i przedstawiciele wolnych zawodów mogą sobie pozwolić na wykonywanie zadań zdalnie. Również osoby zatrudnione na etat praktykują tę formę pracy. A skoro codzienne dojazdy do biura nie są potrzebne, nic nie stoi na przeszkodzie, by swoje obowiązki wykonywać nie w domu, a w ciekawej i pełnej atrakcji lokalizacji. 

W ten sposób narodziła się idea workation, czyli łączenia pracy z urlopem. W Polsce, a konkretnie nad Bałtykiem, nie brakuje miejsc przystosowanych do potrzeb takich gości. Wystarczy znaleźć odpowiedni ośrodek wypoczynkowy. Jastarnia jest szczególnie godna polecenia! 

Workation, czyli doskonały sposób na przedłużenie urlopu! 

Workation to znakomity pomysł dla każdego, kto nie musi codziennie zjawiać się w biurze i może sobie pozwolić na dłuższy okres pracy zdalnej. Nie warto robić tego w mieście, zwłaszcza gdy mieszkanie nie jest dobrze przystosowane do pracy. Łatwo wpaść w monotonię. Zdecydowanie lepiej poszukać wyjazdów w atrakcyjne miejsce. 

Na workation mogą zdecydować się między innymi freelancerzy, przedstawiciele wolnych zawodów, ale również osoby mające możliwość pracy zdalnej, a którym brakuje wolnych urlopowych dni, chociaż chciałyby zabrać swoją rodzinę na kolejny wyjazd, niejako przedłużając swój urlop. 

Plażowanie, surfing, atrakcje i wygodny ośrodek wypoczynkowy – Jastarnia zaprasza na workation 

Nad Bałtykiem można dziś znaleźć przystosowany do potrzeb pracujących zdalnie ośrodek wypoczynkowy. Jastarnia jest tego świetnym przykładem. Workation nad morzem to wspaniały pomysł ze względu na wiele możliwości ciekawego spędzania czasu po wypełnianiu obowiązków zawodowych. W grę wchodzi oczywiście odpoczynek na plaży, zwłaszcza gdy znajduje się ona na wyciągnięcie ręki. Poza tym Półwysep Helski to prawdziwa mekka miłośników sportów wodnych. Osoby praktykujące workation mogą zatem popołudniami postawić na windsurfing, kitesurfing, wiosłować na deskach SUP lub po prostu popływać. 

Czyste nadmorskie powietrze zachęca do innych form rekreacji. Wśród nich znajdują się między innymi długie spacery, a także wycieczki rowerowe po świetnie przygotowanej ścieżce prowadzącej wzdłuż Półwyspu Helskiego. Wybierając się nad Bałtyk jesienią, można także liczyć na urodzaj grzybów w okolicznych lasach. W nadbałtyckich miejscowościach nie brakuje też znakomitych restauracji, salonów SPA i ciekawych wieczornych wydarzeń, na przykład koncertów. 

Biuro i domki nad morzem – Jastarnia dobrym wyborem na workation 

Jednym z najlepiej przystosowanych do workation miejsc na Półwyspie Helskim jest położony w Jastarni ośrodek wypoczynkowy Pod Cyprysami, oferujący nowoczesne domki nad morzem. Jastarnia to idealne miejsce również do pracy, zwłaszcza że na terenie ośrodka znajduje się także przeznaczone dla gości biuro z szybkim internetem, wygodnymi fotelami, hamakami, pufami i biurkami. Można w nim spotkać innych gości przebywających na workation i odbywać inspirujące rozmowy biznesowe. 

Same domki mają charakter premium, są wyposażone w ogrzewanie, własną łazienkę, aneks kuchenny i przestronny taras. Wyżywienie zapewnia wyśmienita restauracja. Nieopodal znajduje się zaprzyjaźniona szkoła surfingu – SurfPoint. Najmłodsi goście ośrodka biorą udział w zorganizowanych animacjach, podczas gdy ich rodzice muszą trochę popracować. 

W Jastarni wakacje nigdy się nie kończą. Wystarczy przyjechać tu na workation!