czwartek, 07 lipiec 2022 15:31

Dlaczego spawarki TIG to dobry wybór?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
spawarki TIG spawarki TIG pixabay

Jedną z częściej stosowanych technologii spawania jest metoda TIG, która wykorzystuje spawarki TIG. Gwarantuje ona wysoką precyzję, co niewątpliwie przyczynia się do ogromnej popularności tej metody.

Sprawdza się ona wówczas, gdy decydujemy się na wysokojakościowe spawanie zarówno stopów aluminium, jak i różnego rodzaju stali. Jest niezastąpiona w przypadku stopów tytanu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować ją też w odniesieniu do innych metali. Jest to więc jedna z bardziej uniwersalnych metod.

Jakie zalety mają spawarki TIG?

Spawarki TIG to urządzenia, których zastosowanie gwarantuje wysoką jakość spoiny. Decydując się na ich wykorzystanie, można spawać bez konieczności stosowania dodatkowego spoiwa. Niewątpliwym atutem takich spawarek jest możliwość spawania w różnych pozycjach, co znacznie zwiększa zakres zastosowania. Wykonane są one tak, aby pozwalały na spawanie elementów, których grubość jest mniejsza niż 1mm. Bardzo mało spawarek daje taką możliwość. Pod tym względem spawarki TIG wypadają zdecydowanie lepiej. Do tego dochodzą naprawdę przystępne ceny. Decydując się na spawarkę TIG, nie trzeba martwić się tym, że jej zakup będzie wiązał się z dużym wydatkiem. Technologia spawania TIG jest niezwykle uniwersalna. Stosowana jest w branży:

  • spożywczej;

  • chemicznej;

  • motoryzacyjnej.

Wybierana jest wszędzie tam, gdzie wymogi jakościowe są naprawdę duże.

Jakie spawarki TIG kupić?

Decydując się na zakup spawarek TIG, warto pamiętać, aby sięgać wyłącznie po naprawdę dobre modele. Znaleźć można je w renomowanych, cieszących się doskonałą opinią klientów sklepach. Można wówczas być pewnym, że są one funkcjonalne, a jednocześnie niezawodne. W sprzedaży dostępne są modele przeznaczone do profesjonalnego użytku. Nie brakuje również tych odpowiednich dla amatorów. Warto pamiętać, że kupić można samą spawarkę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na pełny zestaw spawalniczy, który posiada szereg dodatkowych akcesoriów. Dobrym wyborem są modele z funkcją Plus.