czwartek, 07 lipiec 2022 15:38

Do czego służą sprężarki?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
sprężarki BOGE sprężarki BOGE pixabay

Sprężarka jest urządzeniem, które znajduje bardzo szerokie zastosowanie zarówno w domu, specjalistycznych warsztatach, jak i w różnych gałęziach przemysłu.

Jest to urządzenie, które pozwala uzyskać powietrze pod dużym ciśnieniem. Na ogół stosowane w przemyśle sprężarki umożliwiają otrzymanie sprężonego powietrza, którego ciśnienie wynosi 8 – 15 barów. Szerokie zastosowanie sprężarek sprawia, że ich wybór na rynku jest obecnie imponująco duży. Oczekiwania najbardziej wymagających klientów spełnią przemysłowe sprężarki BOGE.

Sprężarki BOGE - jaki rodzaj wybrać?

Firma BOGE to niemieckie przedsiębiorstwo istniejące od ponad stu lat. Produkty brandu dostępne są także w Polsce. Klienci, których interesują sprężarki BOGE mają do wyboru ich bardzo różne rodzaje. Oferta obejmuje między innymi:

  • sprężarki tłokowe;

  • sprężarki bezolejowe;

  • sprężarki z wtryskiem oleju.

Sprężarki BOGE od polskiego dystrybutora odznaczają się tak samo wysoką jakością, jak te przeznaczone na rynek niemiecki. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Może korzystać z nich przemysł farmaceutyczny, chemiczny czy stalowy. Sprawdzą się także w energetyce i szpitalach.

Sprężarki – do czego służą?

Dostępne dzisiaj sprężarki to urządzenia, które zostały wykonane niezwykle solidnie. Zrobiono je z materiałów bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz na korozję. Sprężarki mają do wykonania w zasadzie tylko jedno zadanie: podnieść ciśnienie do pożądanej wartości. Sprężone z pomocą sprężarki powietrze jest nośnikiem energii, która znajduje zastosowanie w bardzo wielu procesach technologicznych. Sprężone powietrze dostarcza energii, która wykorzystywana jest do napędzania maszyn i urządzeń pneumatycznych. Co ważne, wytworzone w sprężarce powietrze bez problemów może być zarówno magazynowane, jak i transportowane. Transport sprężonego powietrza może odbywać się nawet na znaczną odległość. Ponadto sprężone powietrze może być wykorzystywane w bardzo różnych warunkach.