wtorek, 21 wrzesień 2021 08:52

Inwestycja w agregat tynkarski – dlaczego warto go kupić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
agregat tynkarski firmy Małek agregat tynkarski firmy Małek pixabay

Agregaty tynkarskie używane są obecnie w wielu firmach świadczących usługi budowlane i wykończeniowe. Jeżeli Twoja firma nie dysponuje jeszcze tego typu zapleczem, sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na agregat, a także zobacz rekomendowane agregaty!

 

Do czego służą agregat tynkarskie?

W skrócie – za pomocą agregaty tynkarskiego można tynkować ściany i sufity maszynowo. Właśnie dlatego tynki tego typu nazywane są także tynkami maszynowymi.

Agregat tynkarski pozwala na łatwe i szybkie prowadzenie prac, ponieważ samodzielnie przygotowuje on mieszanki, a następnie podaje je na powierzchnię za pomocą specjalnej lancy z pistoletem, która obsługiwana jest przez pracownika.

W agregatach stosuje się także pompy wody, które umożliwiają na łatwe dolewanie wody do pojemnika z suchą mieszanką, dlatego nie ma potrzeby noszenia jej ręcznie. Ponadto w użyciu znajdują się agregaty, na przykład jak agregat tynkarski firmy Małek, które pozwalają na zintegrowanie ich z silomatami, aby łatwo doprowadzać do nich mieszankę z silosów.

Jakie zastosowanie mają agregaty tynkarskie?

Jednym z najważniejszych atutów agregatów tynkarskich jest ich wszechstronne zastosowanie, ponieważ mogą być one używane z różnymi typami tynków oraz innymi typami materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Dzięki agregatom tynkarskim można nakładać materiały jak:

  • Tynki gipsowe, tynki gipsowo-wapienne, tynki wapienne, tynki wapienno-cementowe, tynki tłumiące,
  • Wylewki maszynowe,
  • Zaprawa murarska, zbrojeniowa, szczelinowa lub klejowa,
  • Cement.

Warto wskazać, że za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać nie tylko mieszanki kupione jako suche, lecz także mieszanki gotowe.

Zatem urządzenie to może współpracować z różnymi typami materiałów, co powoduje, że może ono przydać się w trakcie prowadzenia wielu prac w firmie. Stąd też jego zakup niesie ze sobą tak wiele korzyści.

Jakie korzyści daje inwestycja w agregaty tynkarskie?

Agregaty tynkarskie w firmie umożliwiają uzyskanie wielu profitów, dlatego też dzięki nim firma może działać jeszcze efektywnej, oszczędniej, może stać się bardziej konkurencyjna.

Wśród najważniejszych zalet związanych z zakupieniem agregatów tynkarskich znajdują się poniższe:

  • Szybkie prowadzenie prac – za pomocą tynkowania maszynowego można znacznie przyspieszyć prowadzenie usług i oszczędzać czas,
  • Wyższa jakość usług tynkarskich – tynki maszynowe pozwalają na podniesienie jakości związanej z wykonaniem prac tynkarskich, tynki są gładkie, równe, wytrzymałe,
  • Dotarcie do wielu nowych klientów – firma może wtedy przyjmować zlecenia wymagające stosowania sprzętu do tynkowania maszynowego,
  • Zmniejszenie kosztów pracowniczych – do wykonania tynkowania maszynowego nie potrzeba tak wielu pracowników, co pozwala na ograniczenie kosztów pod tym kątem,
  • Większe zyski – dla firmy tynkowanie maszynowe pozwala na uzyskanie większych zysków związanych z prowadzeniem działalności.

Agregat tynkarski – cena

Koszt zakupu agregatu tynkarskiego jest zależny od wybranego typu sprzętu. Zazwyczaj za urządzenie dobrej klasy należy zapłacić od około do 20 do 30 tysięcy złotych netto. Można także dodatkowo dokupić do agregatu inne typy urządzeń podnoszących jego funkcjonalność, na przykład mogą być to silomaty.

Do pracy konieczne będzie także zakupienie agregatu prądotwórczego, aby zasilać urządzenie. Jego wydatek to od około 11 do 21 tysięcy złotych netto.

Zatem zakup agregatu tynkarskiego pozwala firmie na uzyskanie przyszłościowych zysków – warto pomyśleć o jego zakupie i przyszłościowym rozwoju swojej firmy!