środa, 07 lipiec 2021 16:45

Jakich materiałów używa New-House do budowy domów murowanych?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
New-House New-House pixabay

Budowa własnego domu wymaga uwzględnienia szeregu czynników i oprócz wyboru projektu dopasowanego do wymiarów działki, warto zastanowić się również nad tym, jakich materiałów należy użyć do wzniesienia ścian czy pokrycia dachu.

Decyduje to o trwałości takiego budynku, jednak przede wszystkim pozwala na jego skuteczną termoizolację. Doświadczone firmy takie jak New-House, które od lat zajmują się budowaniem domów murowanych, wykorzystują do tego sprawdzone materiały. Sprawdź, jakie bloczki i pokrycie dachu zapewniają skuteczną ochronę przed zimnem z zewnątrz i nadmierną utratą ciepła.

Ściany konstrukcyjne domu murowanego – na jaki materiał warto się zdecydować?

Nowoczesne domy to nie tylko stylowe budynki z wieloma funkcjami ułatwiającymi użytkowanie. Przy realizacji projektu przez New-House i inne profesjonalne firmy budowlane uwzględnia się zarówno wygląd, jak i późniejszą eksploatację, dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich materiałów. Pozwoli to na znaczące obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem takiego budynku i jest niezbędne przy okazji budowy domu ekologicznego, w którym wykorzystuje się odnawialne źródła energii.

Do murowania ścian konstrukcyjnych wykorzystać można różne materiały – polecanymi rozwiązaniami zapewniającymi skuteczną termoizolację są:

  • bloczki Ytong wykonane z porowatego betonu komórkowego;
  • Silikaty, czyli bloczki o wyjątkowo dużej gęstości, które pochłaniają ciepło z otoczenia i cechują się doskonałą izolacją akustyczną;
  • ceramiczne pustaki i cegły Porotherm, które dostępne są w dwóch wersjach – ze strukturą tradycyjną i porowatą.

Pokrycie dachu w domu murowanym – lepiej sprawdzi się blachodachówka czy dachówka wykonana z cementu lub ceramiki?

Innym aspektem, o jakim warto pamiętać jest materiał wykorzystywany do przykrycia dachu. Dachówka ceramiczna czy cementowa jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne spowodowane m.in. przez grad. Do tego skutecznie zabezpiecza przed mrozem i nie nasiąka wilgocią podczas intensywnych opadów deszczu.

Trwałość blachodachówki zależy z kolei od grubości zastosowanej stali i powłoki zabezpieczającej. Materiał ten jest mniej trwały od opisanych wcześniej dachówek, jednak ze względu na swoją niższą cenę, wybiera go wielu inwestorów. Dodatkowe porady odnośnie do wykończenia dachu i innych elementów domu murowanego znaleźć można na blogu New-House.