Odzież ochronna powinna być dostosowana do wykonywanych zadań – tylko w ten sposób będzie spełniała swoją funkcję i chroniła przed konkretnymi czynnikami zewnętrznymi. Na co zwrócić uwagę wybierając odzież BHP?
Odzież ochronna, która zapewnia bezpieczeństwo pracy
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to wiele obowiązków, wśród których jest konieczność zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków niezbędnych do wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych. Poza szkoleniem BHP pracodawca powinien również zapewnić dostęp do odzieży chroniącej przed potencjalnie szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Praca musi zostać zorganizowana w sposób bezpieczny dla zdrowia i życia pracowników, dlatego tak ważne jest, aby odzież robocza cechowała się wysoką jakością materiałów i wykonania. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, na przykład specjalne wzmocnienia, w jakie często wyposażone są buty ochronne. Ważnym elementem są też rękawice ochronne, które zapewnią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi.
Odpowiednia odzież robocza to podstawa BHP
Wybierając odzież BHP należy kierować się jej przeznaczeniem, ale również komfortem użytkowania. Ubrania robocze powinny zapewniać jak największą ochronę zdrowia i życia, a jednocześnie wygodę noszenia, co przekłada się na efektywność wykonywania powierzonych zadań. Zestawy odzieży ochronnej można dobierać według indywidualnych potrzeb: mogą to być pełne komplety obejmujące obuwie ochronne, odzież roboczą i niezbędne akcesoria albo jedynie elementy odzieży, na przykład damskie i męskie buty robocze, spodnie robocze czy pojedyncze akcesoria ochronne takie jak maski czy rękawice robocze.
Sklep BHP Gliwice posiada w ofercie profesjonalną odzież przeznaczoną dla różnych grup zawodowych – odzież robocza ochroni przed zabrudzeniami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak uderzenia, przebicia czy czynniki atmosferyczne. Ubrania ochronne oferowane przez sklep z odzieżą roboczą online noszą między innymi mechanicy, spawacze, pracownicy magazynów i produkcji, drogowcy, lekarze i pracownicy gastronomii.