czwartek, 17 wrzesień 2020 11:00

3 sposoby na nieszablonową biblioteczkę

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
regał na książki regał na książki

Po latach komuny, gdy wszystkie mieszkania były umeblowane niemal tak samo, a tylko ogrom kreatywności ich mieszkańców sprawiał, że różniły się nieco od siebie, nadszedł czas na różnorodność. Teraz każdy chce mieszkać ładnie i niestandardowo. Marzymy o nietypowych meblach i dodatkach. Jednym z nich może być regał na książki. Dziś kilka pomysłów na to, co zrobić, aby umeblowanie w Twoim mieszkaniu było niepowtarzalne.

 

1. Przeróbki

Jednym ze sposobów na niezwykłe meble jest przerobienie tych, które już masz. Swój regał z sieciówki możesz zmienić na coś zupełnie niepowtarzalnego niewielkim kosztem i nakładem pracy. Jeśli chcesz zmienić kolor mebla wystarczy skorzystać z okleiny dostępnej w sklepach z materiałami budowlanymi. Samoprzylepna folia pozwoli Ci zupełnie odmienić znane półki. Innym sposobem jest skorzystanie z farb i lakierów do mebli. Dzięki nim możesz uzyskać piękne, jednolite kolory lub stworzyć półki stare z warstwą popękanej farby na wierzchu.

2. Meble prosto ze stolarni

Inną możliwością jest zamówienie biblioteczki w stolarni. Nowy, drewniany regał na książki może mieć zupełnie nieszablonową formę. Tworząc nowy mebel masz niemal nieograniczone możliwości. Możesz zaprojektować jego kształt, wymiary, wielkość i ułożenie półek a także dodatkowe elementy takie jak drzwiczki lub przeszklenia. Kiedy już wiesz jak ma wyglądać Twój wymarzony mebel, zgłoś się do pracowni stolarskiej i tam poproś o wykonanie go. Stolarz dokładnie sprawdzi czy zaprojektowany regał na pewno zmieści się w wybranym przez ciebie miejscu w domu, zrobi korektę projektu a następnie zabierze się do jego wykonania. Po ustalonym wcześniej czasie będziesz cieszyć się pięknym i niepowtarzalnym meblem w swoim domu.

3. A może jarmark staroci?

Jarmark staroci czy komis to miejsca, gdzie można nabyć niestandardowe rzeczy. Niektóre z nich można wstawić do domu od razu inne zaś wymagają renowacji. Niezależnie jednak od ich stanu z pewnością będą niepowtarzalne. Każdy mebel kupiony w takim miejscu ma swoją historię, a to już sprawia, że staje się niezwykły.

Jeśli marzysz o niepowtarzalnym urządzeniu swojego mieszkania nie musisz się martwić. W dzisiejszych czasach możesz na wiele sposobów uzyskać niezwykłe biblioteczki zachwycające swoją urodą. Do wyboru masz kilka opcji ich zdobycia. Możesz zmienić wygląd regału samodzielnie zmieniając jego kolor i dodając elementy zdobnicze. Innym sposobem jest zaprojektowanie własnego mebla i zamówienie jego wykonania w zakładzie stolarskim. Kolejną opcją jest zakup biblioteczki używanej a następnie odnowienie jej. Niezależnie którą opcję wybierzesz Twoje meble będą wyglądały niesamowicie.