czwartek, 12 maj 2022 09:46

Ciemne meble kuchenne - jak je wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
ciemne meble kuchenne ciemne meble kuchenne AKORD

Meble kuchenne o ciemnej barwie to uniwersalne rozwiązanie, które w dalszym ciągu cieszy się bardzo dużą popularnością pomimo tego, że nie jest to najnowszy krzyk mody.

Stonowana kolorystyka pozwala na uzyskanie jednolitego i spójnego charakteru w pomieszczeniu, co jest cenionym efektem w aranżacji wnętrz. Ciemne meble idealnie będą się sprawdzały w każdej aranżacji, co czyni je uniwersalnym rozwiązaniem doskonale sprawdzającym się przez długie lata.

O czym warto pamiętać, wybierając ciemne meble do kuchni?

Ciemne meble do kuchni mogą być nieco przytłaczające, dlatego też decydując się na ich zastosowanie, warto zadbać o to, by zarówno podłogi, jak i ściany były w jasnych barwach. Meble tego koloru doskonale łączą się z szarościami bielą oraz beżem. Dzięki takiemu połączeniu kuchnia jest jasna, a meble są bardzo dobrze wyeksponowane, ich wyjątkowa stylistyka jest podkreślona, a całość aranżacji bardzo przyjemna w odbiorze.W przypadku ciemnych mebli bardzo dobrze sprawdzają się ciekawe dodatki, które nieco ocieplają taką aranżację. Chodzi tu przede wszystkim o jasne granitowe blaty czy drewniane ozdoby oraz liczne kolorowe kuchenne dodatki. W tym przypadku można nieco zaszaleć z aranżacją, nie bojąc się barw i odważnych dekoracji. Kuchnia z ciemnymi meblami powinna być bardzo dobrze doświetlona. W takim przypadku sama lampa sufitowa może być niewystarczająca dlatego też warto zdecydować się na dodatkowe oprawy.

Zalety ciemnych mebli kuchennych

Ciemne meble do kuchni to bardzo dobra i kontrastowa alternatywa dla panującej obecnie mody na biel (która dla wielu osób jest nieco zbyt sterylna, dlatego też szukają innych równie eleganckich, ale bardziej przytulnych rozwiązań).

Dlaczego warto wybrać ciemne meble? Przede wszystkim ze względu na uniwersalność, gdyż bardzo często doskonale pasują nie tylko do nowoczesnych pomieszczeń, ale również i do tych, które są urządzone w nieco bardziej tradycyjnym stylu. Jeżeli takie meble są dobrze połączone z dodatkami oraz odpowiednią oprawą oświetleniową, która podkreśli ich walory, można uzyskać w kuchni naprawdę wyrafinowane aranżacje oraz zbudować miejsce przytulne, w którym będzie się bardzo przyjemnie spędzał czas.

Czy ciemne meble kuchenne mają jakieś wady? Mają, choć niewiele. Decydując się na to rozwiązanie należy zadbać o to, by znalazły się w jasnym pomieszczeniu. Choć wyglądają pięknie, na części z nich łatwo pozostają odciski palców, dlatego konieczne staje się ich dość częste przecieranie.

Wybór mebli kuchennych w ciemnym kolorze jest na rynku coraz większy. Wiele ciekawych propozycji ma między innymi AKORD (https://sklep.akord.net.pl/), gdzie w ofercie znają się meble idealnie dopasowane do każdego pomieszczenia.