środa, 25 maj 2022 17:41

Materac 120x200 cm, dla jednej lub dwóch osób

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materace 120x200 materace 120x200 pixabay

By uzyskać wysoki komfort snu, jak wiemy potrzebny jest  materac odpowiednio dobrany pod względem stopnia twardości. Jednak nie tylko to musimy mieć na uwadze. Wielkość powierzchni na której śpimy na też ogromne znaczenie.

Z materaca 120x200 cm, może korzystać zarówno jedna osoba, jak i dwie. Często z materaca o takiej szerokości korzystają dwie osoby, w przypadku kiedy mamy mocno ograniczoną przestrzeń na łózko. W przypadku korzystania z materaca jednej osoby, można przyznać że jest to powierzchnia wystarczająca, wręcz luksusowa.

Czym sugerować się przy wyborze  materaca 120x200 cm.

Najtrudniej przed podjęciem decyzji przy wyborze materaca, stają osoby, które przestrzeń do snu dzielą z druga osobą. Dzieląc powierzchnie materaca musimy dostrzec potrzeby i przyzwyczajenia drugiej osoby, często o mocno zróżnicowanej wadze ciała, co tworzy rozbieżność . Przy podjęciu decyzji dotyczącej jednej osoby, jest to o tyle prostsze, ze znając swoje potrzeby  możemy skupić się na trzech ważnych elementach takich jak: waga ciała, własne potrzeby, maksymalna wysokość materaca.

Materac dla dwóch osób o różnej wadze ciała.

Najczęstszym dylematem wybierających materac dla dwóch osób jest zróżnicowanie potrzeb. Ważne by wybór padł na model o konstrukcji Multipocket. Jest to o tyle ważne, że taki wkład ma podwójną ilość sprężyn 510/m2 co ma przełożenie na mocną i zwarta konstrukcję. Na materacu Multipocket dwie osoby o rożnej wadze, nawet tej bardzo rozbieżnej, odnajdą wysoki komfort..   Sprężyny w takiej wersji są mniejszej średnicy, a każda z nich oddziałuje na swój nacisk. Uzyskujemy w ten sposób swoją przestrzeń na materacu, nie odczuwając ruchów drugiej osoby.

Wykończenie, czyli warstwy wierzchnie w modelach Multipocket, też mogą być rożne w zależności od oczekiwań klientów. Dobrej jakości materace 120x200 cm kupisz na https://sweetsen.pl/120x200-cm-c26

Przestrzeń do snu dla jednej osoby.

Do łóżka pojedynczego mamy dowolność wyboru. Jednak warto wsłuchać się w potrzeby organizmu. Najczęściej wybierane są modela na konstrukcji pocketowej. Stopień twardości  materaca jest uzależniony od tego jaka jest waga ciała osoby korzystającej.

Czy warto dokonać zakupu materaca w sklepie internetowym?

Coraz bardziej jesteśmy otwarci na zakupy w sklepach internetowych, niezależnie od produktów jakie kupujemy. Jeśli chodzi o zakup produktów takich jak materac, jest wiele firm trudniących się sprzedażą materacy. Jednak nie wszystkie marki oferujące materace są producentami. Niektórzy  nie wiedzą tak do końca z jakich jakościowo surowców powstaje gotowy produkt.

A jednak przy takim produkcie, który ma przynieść relaks i odpoczynek, ważne jest by był to produkt najwyższej klasy. Jednym z niewielu sklepów jakie oferują materace wykonane z wielkim zaangażowaniem i olbrzymia precyzja jest sklep internetowy Sweetsen.pl

Jest to marka z długoletnim doświadczeniem, przykładająca wagę do surowców bezpiecznych, posiadających certyfikaty jakości. Konsultanci tego sklepu podchodzą do klienta indywidualnie, co ma ogromne znaczenie przy wyborze odpowiedniego modelu materaca.