środa, 07 lipiec 2021 11:20

Dom w stylu japandi - jak zaaranżować okna

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
żaluzje bambusowe żaluzje bambusowe pixabay

Projekt wnętrza w stylu Japandi jest zachowaniem równowagi stylistycznej między skandynawskim Hygge a japońskim Wabi Sabi. Dobrze zaprojektowane wnętrze Japandi może nadać Twojemu domowi wyrafinowany, wygląd, który jest zarówno wygodny, jak i dobrze utrzymany.

 

Zakorzeniony w prostocie i wygodzie, projekt Japandi koncentruje się na tworzeniu funkcjonalności, jednocześnie dbając o to, aby stworzyć poczucie sanktuarium. Ta fuzja tworzy dopasowaną mieszankę formy i funkcji, bazując głównie na czystych liniach, jasnych przestrzeniach i dyskretnych kolorach.

Paleta kolorów stylu Japandi

Ogólnie rzecz biorąc, paleta barw Japandi skupia się bardziej na równowadze i symetrii niż nad kontrastem. Użycie ciepłych, neutralnych kolorów, które występują w naturze, może być idealne, ale nie zawsze konieczne. Zrównoważone kolory w połączeniu z rzędami wyrazistej bieli pozwalają Twoim oczom oglądać przestrzeń bez większego wizualnego rozpraszania uwagi.

Ta paleta kolorów może być stworzona z ciemnymi kolorami przy użyciu głębokich brązów, zieleni, a nawet czerni. Przy użyciu odcieni, które się uzupełniają, a nie wyróżniają.

Materiały i tekstury

Naturalne materiały, takie jak sizal, juta, len i korek, doskonale nadają się do mieszania na dużych powierzchniach, np. ścianach, podłogach i oknach. Mają one neutralne kolory, które uzupełniają meble i dodatki Japandi. Styl japoński podkreśla zrównoważony rozwój. Przewaga naturalnych materiałów i prostych wzorów sprawia, że ​​jest to doskonały ascetyczny i ekologiczny styl wystroju.

Aby uzyskać wystrój w stylu japońskim:

Utrzymuj swoje domy w czystości i porządku. Zatem usuń niepotrzebne rzeczy, takie jak stare meble, dywany, przeczytane gazety, martwe rośliny itp. Rzeczy potrzebne, ale które nie mieszczą się w szafach – powinny być schowane w pudełkach.

Niech wszystko będzie proste. Cena to nie wszystko.

Dodaj wiele naturalnych elementów do swojej przestrzeni życiowej. Krzesła z drewna, podłogi z naturalnego drewna lub korka, rośliny domowe, dywaniki w jasnych kolorach itp. to świetny sposób na upiększenie domu.

Drewno jest bardzo często używane w domach w stylu japońskim. Zarówno regiony skandynawskie, jak i Japonia wykorzystują w swoim wystroju dużo drewna. Uważa się, że jest to odpowiedni materiał, który chroni i ogrzewa.

Naturalne faktury i ciepłe kolory są bardzo lubiane w domach Japandi. Mile widziane są również pastelowe odcienie i ciemne kolory, które przełamują neutralność i miękkość wystroju domu.

Rolety do japońskiego stylu wystroju

Szukasz idealnych aranżacji okiennych do swojego domu w stylu Japandi? Przy tak dużym nacisku na prostotę, naturalne elementy, drewno i stonowaną kolorystykę szkoda by było, gdyby dekoracja okna była nierozsądnie dobrana. Wyobraź sobie ciężkie aksamitne lub satynowe zasłony w domu w stylu japońskim. To byłaby kompletna katastrofa. Aby uzupełnić swoje wspaniałe minimalistyczne domy, oto kilka rolet, z którymi możesz poeksperymentować:

Żaluzje bambusowe

Niewiele jest żaluzji, które dorównują pięknu, elegancji, stylowi i cieple żaluzji drewnianych. Wykonane z naturalnego materiału np. żaluzje bambusowe pomagają rozprowadzić ciepły, przytłumiony blask w mieszkaniu. Lamele żaluzji można regulować w celu zapewnienia kontroli światła i prywatności. Eleganckie i pełne wdzięku drewniane żaluzje będą świetnym rozwiązaniem do dekoracji okien. Na stronie Anwis można wybierać spośród szerokiej gamy bejc i kolorów żaluzji, aby dopasować je do swojego wystroju wnętrza.

Rolety bambusowe

Domy Japandi szukają komfortu w naturalnych i ekologicznych materiałach, takich jak drewno, juta, trzcina i bambus. To sprawia, że rolety bambusowe są fantastycznym wyborem do dekoracji okien w tych domach. Bambus jest wszechstronny, trwały i nadaje wnętrzu naturalną atmosferę. Pomagają filtrować ostre promienie słońca i wypełniają dom rozproszonym ciepłym blaskiem światła słonecznego. Do żaluzji bambusowej można dodać podszewki, które zapewnią doskonałą kontrolę światła i pomogą stworzyć ładne, zacienione schronienie w domu. Są również przyjazne dzieciom i zwierzętom.

Rolety materiałowe

Rolety składają się z pojedynczej warstwy materiału bez żadnych fałd i falban. Są pożądanym wyborem do dekoracji okien w minimalistycznych domach. Są eleganckie i nadają oknom i otaczającej je przestrzeni mieszkalnej schludny i czysty wygląd. Dla domów Japandi rolety to dobry, solidny wybór. W stylu japońskiego domu należy wybierać tkaniny w stonowanych kolorach i neutralnych tonach. Rolety to wysoka estetyka i funkcjonalność.

Więc jeśli urządzasz swoje domy po japońsku, możesz zdecydować się na którąkolwiek z tych rolet jako idealne rozwiązanie dla swoich okien.