środa, 16 luty 2022 13:10

Dotykowe włączniki światła – dlaczego warto z nich skorzystać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
dotykowy włącznik światła dotykowy włącznik światła pixabay

Oświetlenie to bardzo ważny element każdego domu. Od tego w jaki sposób będzie zaprojektowane zależy przede wszystkim komfort życia domowników. Dziś na rynku dostępne są rozwiązania, które sprawiają, że sterowanie zarówno oświetleniem jak i innymi systemami w mieszkaniu jest niezwykle proste i bezobsługowe.

 

Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny dom staje się coraz bardziej popularny, a rozwiązania jakie z niego wynikają ułatwiają codzienne funkcjonowanie wielu osobom. Smart home to nic innego jak urządzenia wyposażone w czujniki i zintegrowane z centralnym systemem zarządzającym, obsługiwane najczęściej za pomocą aplikacji w smartfonie. To jak bardzo inteligentny dom jest zaawansowany technologicznie zależy od wyobraźni twórcy oraz budżetu jakim dysponuje właściciel. Jednym z podstawowych elementów, które posiada niemal każdy smart home jest dotykowy włącznik światła. Czym jest, jakie są jego rodzaje i czy warto z niego skorzystać? Podpowiadamy.

Dotykowy włącznik światła – co to takiego?

Inteligentny włącznik światła to bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwala na obsługę oświetlenia z różnych miejsc, takich jak łóżko, kanapa, a nawet spoza domu. Doceni je każdy, kto chociaż raz musiał wstać z wygodnego tapczanu tylko dlatego, że zapomniał zgasić światła lub nie był pewny czy wyłączył oświetlenie po wyjściu z domu. Za pomocą aplikacji można sprawdzić w jakim stanie aktualnie znajduje się oświetlenie i włączyć je lub wyłączyć.

Jak działają dotykowe włączniki?

Inteligentne włączniki w mechanizmie działania przypominają znane wszystkim smartfony. Pod wpływem ciepła wynikającego z nacisku palca uruchamiają daną funkcję. Najczęściej przypominają płaskie i eleganckie płytki, na których podświetlone są różnego rodzaju klawisze. Dodatkowym atutem jest możliwość sterowania włącznikiem za pomocą pilota lub aplikacji. Dotykowe włączniki świetnie wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, co docenią osoby, którym zależy na estetycznym wizerunku mieszkania. 

Szukasz dotykowych włączników światła, które będą częścią Twojego inteligentnego domu. Sprawdź ofertę sklepu https://mieszkaj-nowoczesnie.pl. Znajdziesz tam zarówno nowoczesne produkty jak i te w stylu retro.