sobota, 17 wrzesień 2022 11:36

Jesień tuż-tuż! Pomyśl o oszczędnym systemie grzewczym

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
elektryczne grzejniki hybrydowe elektryczne grzejniki hybrydowe pixabay

Jesień, choć jeszcze nie ta kalendarzowa, już puka do naszych domów. Jest zimno, ponuro i w wielu miejscach deszczowo. To ostatnie chwile, aby przemyśleć, w jaki sposób dopiąć budżet przeznaczony na ogrzewanie, a jednocześnie nie stracić na komforcie termicznym – tak ważnym dla domowników.

 

Na rynku można znaleźć rozmaite systemy i urządzenia grzewcze. Różnią się nie tylko cenami, lecz przede wszystkim sposobem działania oraz możliwościami. Sprawdzamy, na co warto postawić.

Hybrydowe grzejniki elektryczne

Jeśli hybryda dotąd kojarzyła Wam się tylko z motoryzacją, to czas poznać elektryczne grzejniki hybrydowe, które można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/. To urządzenia przystosowane do pracy w domu, wydajne w eksploatacji, intuicyjne w obsłudze, gwarantujące komfort termiczny, a przy tym pozwalające na zaoszczędzenie na ogrzewaniu.

Jak działają? Zastosowano w nich dwa rodzaje modułów grzewczych. Jeden z nich działa jak klasyczne systemy grzewcze, co oznacza, że podłączamy grzejnik do prądu, ustawiamy pożądaną temperaturę i czekamy, aż poczujemy przyjemne ciepło. Drugi moduł działa na takiej samej zasadzie, jak promienniki podczerwieni. To zaś oznacza, że jest odpowiedzialny za utrzymanie ustawionej temperatury oraz równomierne rozprowadzanie ciepła po domowych wnętrzach.

Miejsce na oszczędności

Gdzie tu miejsce na oszczędności, skoro hybrydowy grzejnik elektryczny wymaga do pracy podłączenia do prądu? Otóż należy zwrócić uwagę, że – po pierwsze – takie nowoczesne urządzenie szybko uzyskuje pożądaną temperaturę, więc krócej pobiera prąd. To jednak nie wszystko. Po uzyskaniu temperatury ustawionej przez użytkownika, ten moduł niejako przestaje pracować, zaczyna zaś swoje działanie element grzewczy zaczerpnięty wprost z promienników podczerwieni.

Ten ostatni jest odpowiedzialny za utrzymanie temperatury oraz jej równomierne rozprowadzanie. Nie potrzebuje do tego jednak ciągłej dostępności energii elektrycznej o maksymalnej mocy. Prąd jest ponownie w użyciu, gdy grzejnik wykryje np. spadek temperatury i musi zostać uruchomiony element, który odpowiada za podniesienie temperatury we wnętrzu.

Takie połączenie oznacza efektywniejsze, wydajniejsze i przede wszystkim bardziej oszczędne korzystanie z urządzenia grzewczego, przy czym wciąż można liczyć na maksymalny komfort termiczny.

Łatwość sterowania

Hybrydowe grzejniki są intuicyjne w obsłudze, ponadto bardzo praktyczne. Oferują szereg dodatkowych funkcjonalności, np. wykrywanie otwartych okien. Dzięki temu pomieszczenia, w których zostało otwarte okno, a nie przebywają w nich domownicy, nie wymagają utrzymania wysokiej temperatury, co właśnie wykrywa czujnik grzejnika.

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom korzystanie z ogrzewania odbywa się w sposób bardziej oszczędny, komfortowy, z pełną wydajnością. Domownicy mogą liczyć na szereg korzyści, których nie jest w stanie zaoferować im żaden tradycyjny system grzewczy.

Rozważmy to rozwiązanie i znajdźmy urządzenie, które spełni wszystkie stawiane przed nim oczekiwania.