środa, 28 wrzesień 2022 14:15

Czy możliwa jest sprzedaż mieszkania z lokatorem?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Sprzedam mieszkanie Sprzedam mieszkanie pixabay

Nie brakuje osób, które z jakiegoś powodu chcą sprzedać mieszkanie z lokatorem. Powszechne jest przekonanie, że nie jest to w ogóle możliwe.

Tymczasem okazuje się, że obowiązujące w Polsce prawo pozwala na takie praktyki. Co jednak ważne, zarówno na kupującego, jak i osobę mieszkającą w mieszkaniu nakłada szereg obowiązków, ale daje również prawa. Wszystko po to, aby każda ze stron mogła czuć się bezpieczna. Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem, aby zrobić to szybko i bez niepotrzebnych problemów?

Co z lokatorem, który mieszka w mieszkaniu?

Mieszkania z lokatorem to często spadek po bliskich. Jeśli po zmarłej babci lub cioci zostało Ci mieszkanie, które było wynajęte, z pewnością zastanawiasz się, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Do wyboru masz kilka opcji. Możesz kontynuować wynajem, co oczywiście będzie przynosiło Ci określony zysk. Możesz również zdecydować się na wypowiedzenie umowy najmu i wprowadzenie się do mieszkania. Jeśli jednak żadna z opcji Cię nie interesuje i po prostu chcesz jak najszybciej pozbyć się mieszkania, pozostaje Ci je sprzedać. Możesz to zrobić, nie wypowiadając w ogóle umowy najmu. Musisz jednak liczyć się z tym, że znalezienie kupca na wolnym rynku nie będzie proste. Rozwiązaniem jest skup mieszkań z lokatorem https://sprzedammieszkanie.com/skup-mieszkan-z-lokatorem/

Co można zyskać, decydując się na skup mieszkań z lokatorem?

Jeśli zdecydujesz się na skup mieszkania z lokatorem, przede wszystkim pozbędziesz się problemu. To rozwiązanie niezwykle bezpieczne – nie musisz obawiać się jakichkolwiek trudności. Oczywiście w dobrym tonie jest poinformowanie lokatora, że właściciel się zmienia. Co jednak ważne, prawo dopuszcza takie praktyki i nie musisz obawiać się tego, że robisz coś, co jest niedozwolone. Decydując się na taką sprzedaż mieszkania, otrzymasz gotówkę do ręki. To bardzo duży plus. Musisz jednak pamiętać, że cena będzie nieco niższa niż w przypadku sprzedaży na wolnym rynku. Można jednak powiedzieć, że jest to coś za coś. Firm zajmujących się skupem mieszkań z lokatorem obecnie nie brakuje. Godna uwagi jest między innymi Sprzedam mieszkanie.