poniedziałek, 04 lipiec 2022 17:37

Lampa glamour do salonu od Ideal Meble

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Lampa Wisząca glamour Imperial Gold 80 Lampa Wisząca glamour Imperial Gold 80 (foto: IdealMeble.pl)

Lampa w salonie jest jego istotnym dopełnieniem, jest na tyle ważnym elementem, że zły wybór może zepsuć cały efekt aranżacji. Należy dobrać odpowiedni wzór, wielkość i moc. Jak zrobić aby nasz wybór cieszył nas długo.

 

Jaka lampa glamour będzie odpowiednia do mojego salonu?

Warto zwrócić uwagę, że lampy we wnętrzach wymieniamy stosunkowo rzadko. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale też są ozdobą naszego salonu i domykają pełnię aranżacji. Dobrze jest kiedy nasza lampa glamour wyglądała pięknie zarówno w ciągu dnia nie włączona jak i w nocy kiedy będzie świecić.

Jak już zaznaczyłam lampy zmieniamy dość rzadko, dlatego przy wyborze warto poświęcić trochę czasu aby nasza decyzja była przemyślana i sprawiała nam przyjemność przez wiele lat.

Lampa glamour, a moda.

Obecnie mamy modę na styl glamour, dlatego wybór lamp glamour jest ogromny. Bogata oferta lamp  wiszących, kinkietów i lamp podłogowych wszystko to w interesującym nas stylu glamour.

 

Wybierając lampę warto jednak kierować się własnym gustem, stylem upodobaniami, abyśmy za rok, kiedy się zmieni moda nie szukal czegos nowego.

Lampa glamour, czyli jaka?

Styl glamour kładzie bardzo duży nacisk na światło, a co za tym idzie na oświetlenie.

Lampy glamour można podzielić na dwie grupy. Lampy które rozpraszają światło, lub je załamują tworząc efektowne efekty świetlne. to często lampy kryształowe, chociaż kryształy mogą być wykonane ze szkła lub z tworzywa sztucznego. Zaletą lamp z kryształu lub ze szkła jest trwałość, zaletą lamp z tworzywa niewielka waga, większy wybór kształtów i wzorów, oraz cena.

Drugą grupą lamp glamour lampy wykonane z materiałów błyszczących w kolorze złota, srebra, chromowane. Lampy te odbijają światło od swoich błyszczących powierzchni. Mają z reguły prostszą, bardziej nowoczesną formę od lamp  kryształowych.

Mówiąc o lampach glamour do salonu z reguły myślimy o lampach wiszących zarówno tych odpowiedzialnych za centralne, główne oświetlenie salonu jak i tych lampach wiszących nad stołem.

Wybierając lampy wiszące glamour należy zwrócić uwagę na ich wielkość, o ile nie jest dobrze kiedy lama glamour jest za duża o tyle mam wrażenie że bolączką są lampy które są za małe do wnętrza, czy zbyt małe w stosunku do stołu na którym wiszą.

Wybierając jednak lampy czy to te w stylu glamour czy w każdym innym dobrze jest zwrócić uwagę na lampy uzupełniające, które również mają znaczący wpływ na to jaki będzie ostateczny efekt naszego salonu, sypialni, czy łazienki.

 

Kinkiet glamour Tubo (foto: IdealMeble.pl)

 

Dlatego warto aby lampy wiszące glamour pasowały do kinkietów glamour czy lamp podłogowych i stołowych w stylu glamour. Warto nadmienić, że nie muszą być z tych samych serii.

Krzesło glamour do stołu.

W przypadku krzeseł glamour również możemy postawić na klasykę, bogactwo form i kształtów. Możemy również wybrać bardziej nowoczesne formy które przede wszystkim stawiają na błyszczące powierzchnie.

Krzesło Glamour Chesterfield Garonna

Krzesło Glamour Chesterfield Garonna nogi srebrny chrom (foto: IdealMeble.pl)

Fotel glamour blichtr i elegancja.

Na rynku jest bardzo bogata oferta foteli glamour, królują tu klasyczne fotele w stylu chesterfield  zarówno te z niższym oparcie jak i te z wysokimi plecami np.: fotel typu Uszak.

Fotel glamour kubełkowy Dore chrom złoty (foto: IdealMeble.pl)

W stylu glamour możemy również znaleźć nowocześniejsze formy, w których uwagę przyciągają błyszczące wykończenia zarówno w kolorze złota, jak i srebra. Najlepiej kiedy oba kolory są w wydaniu chrom.