czwartek, 28 kwiecień 2022 14:54

Materac 90x180 cm dla kogo można polecić

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac 90x180 Materac 90x180 pixabay

Materac  90x180 cm wskazuje, że będzie korzystać z niego jedna osoba. Wymiar materaca nie jest standardowy ale na tyle duży, że może z niego korzystać dziecko czy osoba dorosła jeśli tylko nie jest bardzo wysoka.

Czasem wybór materaca i jego wielkości uzależniony jest od układu pomieszczenia. W treści tego artykułu wyjaśnimy na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie materac. Podpowiemy jak dobrać konstrukcję czy twardość materaca dostosowaną do naszej wagi.

Piankowy, kieszeniowy czy może lateksowy materac

Materac 90x180 piankowy dedykowany jest dla osób lżejszych, dlatego to dobry wybór dla dzieci czy nastolatków. Materac piankowy jest łatwy w utrzymaniu czystości, nie gromadzi niebezpiecznych roztoczy. Dla osób dorosłych potrzeba już lepszego podparcia, waga jest wyższa, pojawiają się różne dolegliwości zdrowotne, dlatego materac powinien zapewnić odpowiednie ułożenie ciała. Poleca się dla osób dorosłych konstrukcje sprężynowe czyli kieszeniowe albo mocne i odpowiednio podpierające materace lateksowe.

Twardość materaca dostosowana do wagi

Wybierając materac dla siebie pomocna może okazać się skala twardości materaca, którą określa producent. Najczęściej występuje czterostopniowa skala twardości materacy oznaczana literką H. Materac miękki H1 dedykowany jest dla osób z wagą do 60kg. Materac średnio twardy poleca się dla osób z wagą od 60-100kg. Materac twardy, gdy waga osoby śpiącej przekracza 100kg a przy modelach ze stroną bardzo twardą jeśli waga jest wyższa niż 120kg. Wybierając twardość materaca zwróć uwagę na te przedziały ale również na własne upodobania. Jeśli Twoja waga wskazuje na model średnio twardy a Ty lubisz spać na twardych powierzchniach wybierz materac dwustronny średnio twardy na twardy.

Molet, lateks czy visco memory co zyskamy wybierając takie wykończenie materaca

W nowoczesnych materacach stosuje się materiały, które poprzez swoje właściwości dedykowane będą dla osób z bólami kręgosłupa czy cierpiących na alergie. Visco memory to materiał plastyczny, zapamiętuje kształty, doskonale dopasowuje się do ciała pozwalając kręgosłupowi przybrać naturalną pozycję. Lateks zapewnia właściwy obieg powietrza, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Pianka molet posiada szereg następujących po sobie wgłębień i wypustek, posiada właściwości mikromasażu. W budowie materaca wykorzystuje się również materiały , które bezpośrednio wpływają na utwardzenie powierzchni do snu. Takie materiały wykonane są w 100 % naturalnych surowców. Należą do nich kokos, końskie włosie czy trawa morska.

Niestandardowe materace dostępne online

Materac o wymiarach 90x180 cm jest niestandardowy i ciężko dostępny w sklepach stacjonarnych. Pomocny okazuje się być zakup internetowy. W sklepie internetowym Kaszmirowysen.pl wybór materaca w rozmiarze 90x180 jest szeroki, czyli możemy mieć pewność zakupu sprecyzowanego do  naszych upodobać materaca. Firma mieści się w Polsce i posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji materacy.