czwartek, 28 kwiecień 2022 12:41

Nietypowe umywalki łazienkowe jako sposób na efektowną aranżację!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Umywalka łazienkowa Umywalka łazienkowa pixabay

Wybór umywalki łazienkowej na pierwszy rzut oka wydaje się być sprawą prostą. W rzeczywistości ze względu na ogromną ich różnorodność oraz ilość, z łatwością można pogubić się w gąszczu ofert.

Umywalka powinna być dopasowana przede wszystkim do wielkości łazienki, do jej stylistyki, a także i do ilości domowników. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Umywalka łazienkowa do dużej łazienki

Posiadając dużą łazienkę nie trzeba szukać modeli produktów, które się w niej zmieszczą. Można pozwolić sobie na znacznie więcej! Umywalka łazienkowa w takim wnętrzu może być duża, szeroka i tym samym bardzo komfortowa. Jeśli jest to łazienka dla dwojga lub korzystać z niej będą także inni członkowie rodziny, warto jest postawić na dwie umywalki. Dzięki nim z łatwością będzie można “rozładować” poranne kolejki do łazienki. Według ekspertów im umywalka jest szersza i dłuższa, tym użytkowanie jej jest bardziej komfortowe.

W dużej łazience sprawdzą się różne typy umywalek łazienkowych. Mogą to być umywalki meblowe, które zazwyczaj sprzedawane są w zestawie razem z szafką podumywalkową, mogą być także umywalki nablatowe, a także i umywalki wolnostojące.

prostokątna umywalka łazienkowa

prostokątna umywalka łazienkowa

Popularne umywalki łazienkowe

Łazienka jest tym pomieszczeniem w domu, które na przestrzeni lat przeszło sporą metamorfozę. Zmieniło się niemal wszystko, nie tylko kolorystyka, rodzaje kabin prysznicowych, wysokość brodzika, baterie łazienkowe, ale także i umywalki łazienkowe. Kilkanaście lat temu zazwyczaj były to umywalki białe meblowe lub wiszące. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup umywalek nablatowych. Wybór ich jest ogromny!

Właśnie te umywalki łazienkowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Poza tym dostępne są także w wielu różnych kształtach. Tym samym umywalki nablatowe pasują nie tylko do łazienek retro, ale także tych klasycznych a nawet i nowoczesnych. Decydując się na zakup umywalki nablatowej warto jednak pamiętać o tym, by dobrać do niej odpowiednią baterię. Zazwyczaj montuje się w pobliżu umywalki nablatowej baterie umywalkowe wysokie stojące. W niektórych wnętrzach montowane są baterie podtynkowe.

Zaletą tych umywalek łazienkowych, które montowane są na blacie jest także to, że nie zajmują dodatkowego miejsca w samej szafce. Tym samym sprawdzają się idealnie także w łazienkach niewielkich, w których każdy centymetr przeznaczony na przechowywanie jest na wagę złota. Szeroki wybór umywalek łazienkowych, które pochodzą od dobrych, sprawdzonych producentów znajduje się w ofercie sklepu internetowego ŁazienkiABC.pl. Zresztą właśnie tam umywalki łazienkowe dostępne są w atrakcyjnych cenach. Na uwagę zasługuje też fakt, że we wspomnianym sklepie liczyć można na fachową pomoc, podczas całego procesu zakupowego.