piątek, 24 marzec 2023 21:38

Materace termoplastyczne z pianką Visco Memory

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac termoplastyczny materac termoplastyczny pixabay

Materace termoplastyczne  to kategoria materacy, które zbudowane są z pianki, która pod wpływem temperatury ciała staje się elastyczna i dopasowuje się idealnie do kształtu ciała, zapewniając odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i odprężenie dla mięśni. Materace te ze względu na komfort jaki zapewniają użytkownikowi są jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych materacy.

 

Pianką termoplastyczną jest pianka Visco Memory, która zachowuje pamięć kształtu, który przyjmuje.

Materace termoplastyczne piankowe lub sprężynowe         

Materace termoplastyczne mogą mieć rdzeń wykonany z pianki lub sprężyn. Podstawą materaca piankowego z Visco Memory mogą być na przykład pianki poliuretanowe, w tym popularna T25 lub wysoko elastyczna HR a także lateks. Ze względu na gęstość i właściwości surowca, będą one przeznaczone dla różnych grup odbiorców. Dla dzieci odpowiednie będą materace z pianki T25, dla nastolatków i dorosłych o niskiej wadze ciała odpowiednie będą te z pianki wysoko elastycznej HR. Im większa waga ciała a tym samym potrzeba podparcia kręgosłupa, tym większa powinna być też gęstość pianki, która wpływa na sprężystość materaca i odporność na odkształcenia. Zdecydowanym faworytem wśród materacy piankowych są materace lateksowe, które są podzielone na strefy, które gwarantują skuteczne wsparcie kręgosłupa, odpowiednie dla cięższych i lżejszych partii ciała.

Im grubsza warstwa pianki, tym bardziej miękki materac i uczucie miękkiego zapadania, zatapiania się w materac i otulania oraz ogrzania. Warto o tym pamiętać, gdyż im większa waga, tym twardszy powinien być materac, czyli solidniejszy rdzeń i cieńsza warstwa pianki  termoplastycznej.  Solidnym rdzeniem będzie na pewno konstrukcja sprężynowa. Godne polecenia w tej kategorii  są materace kieszeniowe. Jest to konstrukcja, w której każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszeni z materiału, dzięki czemu materace są elastyczne punktowo  uginają się tylko w miejscu nacisku.

Materace termoplastyczne wyprodukowane w Polsce                                                                          

W sklepie sennes.pl masz duży wybór modeli materacy termoplastycznych oraz wiele innych modeli wykonanych z różnych surowców. Wybierzesz tam sam budowę swojego materaca, począwszy od określenia konstrukcji  i poszczególnych warstw a przede wszystkim surowców. Sam wybierasz czy ten sam model materaca będzie miał w swojej budowie piankę T25 czy HR, piankę gładką czy profilowaną, kokos czy trawę morską. Kupując w sklepie sennes.pl kupujesz bezpośrednio od producenta materac wyprodukowany w całości