wtorek, 13 czerwiec 2023 12:06

Nawilżacze i oczyszczacze powietrza – wpływ na zdrowie

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Nawilżacze i oczyszczacze powietrza Nawilżacze i oczyszczacze powietrza pixabay

Problemy z zatokami, katar sienny i ciągłe przeziębienia to powszechne problemy, których można uniknąć, stosując nawilżacze i oczyszczacze powietrza. Tego typu komplikacje zdrowotne dotykają większą część populacji, co w dłuższej perspektywie może być bardzo uciążliwe. Katar sienny wywołany obecnością alergenów w pomieszczeniu może utrzymywać się nawet przez cały rok.

To samo dotyczy problemów z zatokami, czy oddychaniem, które są związane ze zbyt suchym powietrzem w pokoju lub biurze. Często rozwiązaniem, które się wdraża, jest otwieranie okien i wietrzenie budynków, co niestety przynosi oczekiwane efekty tylko częściowo. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza pozwalają kompleksowo zadbać o pozbycie się patogenów z pomieszczenia, a także zoptymalizowanie wilgotności powietrza. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba ciągle dbać o otwieranie okien, co nie zawsze jest możliwe chociażby ze względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Same nawilżacze i oczyszczacze powietrza są zaś praktycznie bezobsługowe.

Jak nawilżacze i oczyszczacze powietrza wpływają na alergię?

Z tego artykułu można dowiedzieć się, jak nawilżacze i oczyszczacze powietrza, takie jak na www.stadler-form.pl wpływają na zminimalizowanie efektów alergii. Zasada ich działania jest bardzo prosta, gdyż przede wszystkim pozbywają się alergenów z pomieszczenia. Drobnoustroje powodujące alergię i zaostrzenie się kataru siennego są obecne praktycznie w każdym budynku, nawet jeśli wnętrze jest regularnie sprzątane. Znajdują się w kurzu, który może być niewidoczny dla oczu, a także osiadają na meblach, podłodze, a nawet ścianach. Ponadto unoszą się w powietrzu. Liczne alergeny usuwane dzięki nawilżaczom i oczyszczaczom powietrza dostają się do budynku także z zewnątrz. Dzięki cyrkulacji powietrza oczyszczacze pochłaniają zanieczyszczenia, a w tym nie tylko alergeny, ale także smog, który jest obecny w powietrzu praktycznie na terenie całej Polski.

Nawilżone powietrze – lepsze dla alergików

Wykorzystując nawilżacze i oczyszczacze powietrza, pozbywa się nie tylko alergenów, ale także optymalizuje poziom wilgotności w powietrzu, który musi być na odpowiednim poziomie, by drogi oddechowe nie dawały przykrych dolegliwości.  Nawilżenie powietrza jest idealnym rozwiązaniem, jeśli ktoś ma przewlekłe problemy z alergią i katarem siennym, gdyż wraz z pozbyciem się alergenów z powietrza daje to uśmierzenie objawów. Same nawilżacze i oczyszczacze powietrza są proste w obsłudze i przenośne, więc warto jest, zastosować je w pomieszczeniach, w których spędza się dużo czasu.