poniedziałek, 25 styczeń 2021 10:11

Ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu deweloperskim

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
nowe mieszkania na Wawrze nowe mieszkania na Wawrze

Obecnie coraz większa liczba deweloperów stawia na innowacyjne rozwiązania w zakresie rozprowadzania energii cieplnej w lokalu mieszkalnym.

Spotyka się to z dużą aprobatą osób zainteresowanych zakupem nowego mieszkania. Ogrzewanie podłogowe to idealny sposób, by na co dzień zapewnić sobie komfort przebywania w praktycznie każdym pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór nieruchomości z takim wyposażeniem w pakiecie, przyjrzyjmy się tematowi od strony technicznej.

Ogrzewanie wodne czy elektryczne?

To luksus, na który mogą sobie pozwolić nie tylko właściciele domów jednorodzinnych. Wśród dostępnych możliwości znajduje się ogrzewanie podłogowe wodne, rozprowadzające ciepło za pomocą systemu rurek pod podłogą. W tym przypadku nośnikiem ciepła jest oczywiście woda, która nagrzewa się do temperatury 40-50 st. C. Aby zamontować taki system ogrzewania, trzeba najpierw wykonać instalację C.O. Obecnie to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań, które dostępne są na polskim rynku.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne polega na umieszczeniu w podłodze przewodów, takich jak: specjalne maty, kable czy folie grzejne. System doskonale nadaje się również do prac modernizacyjnych. Przewody grzejne są zazwyczaj wykonane z materiałów o odpowiednio dobranym oporze elektrycznym. Temperatura bywa regulowana za pomocą termostatów lub czujników. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu przewody są układane tuż pod posadzką, przy użyciu kilkucentymetrowej warstwy elastycznego kleju.

Zalety ogrzewania podłogowego

Ze względu na funkcjonalność i oszczędności, oba systemy cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Polski. Zwłaszcza ogrzewanie podłogowe wodne, które zapewnia niskie koszty eksploatacyjne. Do pozostałych zalet należy: komfort cieplny, równomierny rozkład temperatur, duża uniwersalność. Instalacja grzewcza zamontowana w podłodze nadaje się do niemal każdego pomieszczenia. W przypadku ogrzewania podłogowego elektrycznego można mówić o komforcie i wygodzie użytkowania, łatwości sterowania czy niskim koszcie wykonania instalacji.

Systemy grzewcze instalowane w podłodze budynków wielorodzinnych to obecnie bardzo popularny trend, który przybiera na sile. Doskonale zdają sobie z tego sprawę deweloperzy, którzy budują nowe mieszkania na Wawrze. Dzięki temu dzielnica położona w prawobrzeżnej części Warszawy cieszy się coraz większym zainteresowaniem również wśród młodych, aktywnych zawodowo ludzi. Mieszkania zlokalizowane na terenie kameralnych osiedli mają też dostęp do szeregu innych udogodnień.

Ogrzewanie podłogowe wymaga dużej precyzji podczas montażu. W związku z tym każdemu przyda się choćby elementarna wiedza na temat systemów grzewczych, które zostaną zainstalowane w podłodze. Wówczas nie musimy się martwić o konieczność zrywania podłogi po wprowadzeniu się do mieszkania. Pewne elementy nie powinny być montowane pod ciągiem szaf, kabiną prysznicową czy wanną. Warto też przestrzegać zasady dotyczącej ustawiania mebli na nóżkach, które nie dotykają bezpośrednio podłogi. Dzięki temu zadbamy o prawidłową cyrkulację powietrza w mieszkaniu.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl