niedziela, 28 sierpień 2022 11:25

Panele podłogowe do kuchni - czy warto?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
podłogi do kuchni podłogi do kuchni pixabay

Osoby aranżujące przestrzeń kuchenną zastanawiają się nad tym, czy do takiego pomieszczenia można zastosować panele podłogowe. Niektórzy nie wyobrażają sobie tego, że podłoga z drewna może być ułożona w kuchni.

Jak się jednak okazuje, nowoczesne panele laminowane gwarantują wysoką odporność na wilgoć oraz wytrzymałość na ścieranie, czyli mają cechy, które są niezbędne w takim miejscu. Warto również dodać, że są łatwe i szybkie w montażu.

Wytrzymałe laminowane panele podłogowe do kuchni

Każdy, kto wybiera panele podłogowe do kuchni, powinien zwrócić uwagę na ich oznaczenia. Do takiego miejsca nie można zastosować dowolnych paneli, ponieważ większość z nich szybko ulegnie zniszczeniu pod wpływem rozlania wody czy innych płynów.

Panele podzielone zostały na kilka podstawowych klas ścieralności, które oznaczone są cyframi. Najlepsze panele posiadają jedną najwyższe certyfikowane klasy ścieralności - AC4 i AC5. Doskonale sprawdzają się w salonie i korytarzu, ale również w kuchni, czyli miejscu, gdzie występuje duże natężenie ruchu.

Czy panele laminowane są wodoodporne?

Nawet najlepsze panele podłogowe mogą się wypaczyć i wybrzuszyć, gdy dojdzie do ich zalania np. w razie awarii zmywarki. Dotyczy to wszystkich standardowych paneli, których nie da się później naprawić i najczęściej trzeba je wymieniać na nowe.

W obecnych czasach nie stanowi, to jednak większego problemu, ponieważ większość producentów oferuje panele podłogowe do kuchni z dodatkowymi zabezpieczeniami przed wodą. Jedną z najpowszechniejszych metod jest zastosowanie specjalnej powłoki, dzięki czemu woda nie dostaje się pod panele. Poszukując sprawdzonych podłóg do kuchni, warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie: https://my-floor.pl/k/podlogi-do-kuchni

Czy laminowane panele do kuchni są estetyczne?

Panele laminowane do kuchni to rozwiązanie estetyczne i praktyczne. Dają duże możliwości stylizacji, ponieważ dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Sprawdzonym pomysłem jest kolor neutralny, ponieważ na jasnych czy ciemnych od razu widać wszelkie zabrudzenia. Z drugiej strony jednak bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie białego wnętrza i białej podłogi, co umożliwia stworzenie niesamowitego efektu wizualnego, zwłaszcza w pomieszczeniu kuchennym.

Wysokiej klasy panele podłogowe są nie tylko estetyczne, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Charakteryzują się niską ścieralnością, kompatybilnością z ogrzewaniem podłogowym, łatwością montażu i wieloletnią gwarancją. Warto więc wybrać takie podłogi, kiedy przeprowadzamy remont kuchni czy urządzamy nowo wybudowany dom.

Panele podłogowe do kuchni na zatrzask czy na klej?

Kiedy decydujemy się na montaż paneli podłogowych do kuchni, to warto również zastanowić się nad tym, czy chcemy do ich montażu używać kleju. Takie rozwiązanie jest bardziej czasochłonne, ale wiąże się z niższą ceną takich produktów. Natomiast wybierając panele montowane na zatrzask, mamy pewność, że cały proces zakładania będzie przebiegał w czystych warunkach. Ponadto kuchnia jest gotowa do użytkowania od razu i nie ma problemu później z demontażem.