poniedziałek, 12 wrzesień 2022 08:51

Trochę błysku i ciut blasku, czyli oświetlenie w stylu glamour

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Azzardo Azzardo pixabay

Oświetlenie w stylu glamour jest niezwykle charakterystyczne. To lampy nierzadko pełne blasku i błysku, luksusowe i wyrafinowane, innym zaś razem skromne, minimalistyczne, ale epatujące elegancją oraz jakością.

 

Mimo tak dużej wyrazistości są to wciąż lampy, w których jest miejsce na uniwersalność. Ta zaś sprawia, że warto je wkomponować nie tylko w typową aranżację glamour. Podpowiadamy, jakie lampy pasują do poszczególnych wnętrz i rozmaitych wystrojów.

Industrialnie, ale z błyskiem

Wnętrza industrialne i tak modne dziś lofty lubią przestrzeń, brak ograniczeń, naturalne surowce, niedoskonałości, które dostrzegane są wśród pozostawionych ceglanych ścian czy kamiennych elementów. To wszystko sprawia, że wnętrza stają się wyraziste, charakterystyczne, a przy tym niezwykle klimatyczne. Nie byłoby jednak tego, gdyby nie oświetlenie.

Lampy wśród aranżacji industrialnych stanowią wisienkę na torcie. Ich światło podkreśla najciekawsze elementy, ponadto nadaje określonego charakteru. I aranżacje industrialne, i minimalistyczne lofty mają w sobie miejsce na nutkę glamour.

Jak uzyskać taki efekt? Zamiast wybierać proste konstrukcje z drewna i metalu wystarczy postawić na klasyczny żyrandol, z mnóstwem punktów świetlnych, mieniących się w odbitym od kryształowych elementów świetle. Takie bogato zdobione propozycje glamour oświetlenia można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/.

Ten zauważalny w pierwszej chwili blask i błysk pasuje do surowych i czasem zbyt zimnych wnętrz industrialnych. Dodaje luksusu i elegancji prostym, acz niezwykle modnym loftom. To sposób na znalezienie równowagi we wnętrzu, które jest unikalne pod każdym względem.

Lampy glampur w stylu glamour? Czemu nie!

A co wtedy, gdy mamy do czynienia z typowym wystrojem glamour? Z wnętrzem balansującym na granicy przepychu, kiczu i bogactwa? I tutaj możemy znaleźć miejsce dla oświetlenia glamour. Nie musi to być bowiem – jak w poprzednim przypadku – bardzo bogato zdobiony żyrandol, który sprawia, że goście otwierają usta z zachwytu.

Wystarczy lampa, która emanuje spokojem i niezwykle dopracowaną estetyką. W której to blask i charakter ujawniają się pod osłoną miękkich linii, błyszczącego metalu sprawiającego wrażenie wręcz aksamitnego. Do tego przydymione szkło i ciepła barwa światła. Oczami wyobraźni już widzimy ten efekt i chcemy go mieć w swoim wnętrzu!

Glamour w wersji mini, lecz w licznych miejscach

Wersja oświetlenia mini glamour, to propozycja do wnętrz, w których luksus i wyrafinowanie mają być dodatkiem, a nie elementem grającym pierwsze skrzypce. Niech to będą zatem niewielkich rozmiarów kinkiety, lampy stołowe lub plafony, ale utrzymane w specyficznym klimacie glamour. Trochę błysku, ciut blasku i dekoracyjności, czyli połączenie idealne.

Wystroje glamour potrafią zapierać dech w piersiach. Mogą być jednak indywidualnymi propozycjami, mniej lub bardziej ekstrawaganckimi, w zależności od motywu przewodniego aranżacji czy pomieszczenia, w którym ów oświetlenie ma zagościć. Tak czy owak, dajmy im szansę.