wtorek, 09 maj 2023 15:09

Ruch to zdrowie - jak zatem zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

drabinki gimnastyczne drabinki gimnastyczne mat.prasowe

Plaga otyłości wśród dzieci to fakt, który zaczyna być widoczny coraz mocniej. Wszystko to spowodowane jest wieloma czynnikami, wśród których zdecydowanie przeważa siedzący tryb życia, brak aktywności ruchowej i duża ilość przetworzonego jedzenia, takiego jak np. czipsy.

Warto jednak zaznaczyć, że istnieją dziś skuteczne metody, aby nie tylko zachęcić dzieci do ruchu, ale także sprawić, aby taka aktywność była dla nich atrakcyjna i zachęcająca. Jak zatem to zrobić?

Drabinki gimnastyczne, czyli szkolne akcesoria w domowej przestrzeni

Drabinki gimnastyczne jednoznacznie kojarzą nam się z salą gimnastyczną w szkole oraz lekcjami Wychowania Fizycznego. Skojarzenie to jest jak najbardziej trafne, jednak warto zaznaczyć, że takie drabinki świetnie sprawdzają się także w domu. W jaki sposób? Otóż coraz popularniejszym rozwiązaniem jest w ostatnim czasie montaż takich drabinek gimnastycznych w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Dzięki temu dzieci oraz młodzież mają łatwy dostęp do tego, aby zawsze mieć pod ręką możliwość wyładowania swojej energii na wspinaniu się i podciąganiu. Drabinka gimnastyczna w pokoju nastolatka będzie zaś świetnym motywatorem do ćwiczeń.

Ogrodowy plac zabaw - uwolnij dziecięcą energię i kreatywność

Każde dziecko uwielbia się bawić na placu zabaw, jednak natłok elektronicznej rozrywki jest dziś tak duży, że wiele dzieci po prostu o tym zapomina. Plac zabaw do ogrodu jest świetnym rozwiązaniem, które pozwala dzieciom wyładować całą dziecięcą energię w bezpiecznym środowisku. Montując taki plac zabaw w swoim ogrodzie masz pewność, że Twoje pociechy są zawsze bezpiecznie i jednocześnie mogą dać upust swojej dziecięcej energii i kreatywności. Warto dodać, że taki ogrodowy plac zabaw z pewnością stanie się ulubioną atrakcją nie tylko Twoich dzieci, ale także wszystkich ich przyjaciół. Aktywność na świeżym powietrzu i jednocześnie szczęście dziecka - połączenie doskonałe.

Jeżeli poszukujesz tego typu akcesoriów do swojego domu i ogrodu, to koniecznie sprawdź sklep mapliszon.pl.