czwartek, 24 wrzesień 2020 09:54

Urok sufitu napinanego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sufity napinane Sufity napinane

Zainteresowanie, jakim cieszą się sufity napinane wynika z optymalnego połączenia funkcjonalności powłoki i bezpieczeństwa, jakie zapewnia. Walory estetyczne produktu sprawiają, że sufity naciągane można montować nie tylko w pomieszczeniach przemysłowych i halach magazynowych, ale także w prywatnych domach. Gdzie są jednym z elementów dekoracyjnych. Na czym polega urok sufitów napinanych? Jak przebiega ich montaż?

Sufit naciągany – piękno i skuteczność

Sufity naciągane wywodzą się ze starożytności, gdzie doceniano ich aspekty wizualne i łatwość montażu. Jako alternatywa dla tradycyjnych sufitów podwieszanych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych sufity napinane wyróżniają się szybkim montażem oraz funkcjonalnością bez obciążania właściwego stropu.

Łatwy montaż kusi, aby samodzielnie zamontować powłokę, jednak warto starannie przemyśleć decyzję o rezygnacji z pomocy profesjonalnej ekipy. Poza podstawową wiedzą i odpowiednim sprzętem montaż sufitu napinanego wymaga doświadczenia i ostrożności – powłoka sufitowa nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwo ulega zadrapaniom czy rozdarciom.

Membrana wykonana z tkaniny poliestrowej lub termokurczliwej folii PCV montowana jest na zamocowanych w ścianach profilach aluminiowych. Właściwości materiałów zapewniają odporność na ogień i wilgoć, a ich antystatyczność sprawia, że są przyjazne alergikom i nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji.

Chcesz wiedzieć, jakie właściwości mają sufity napinane? Czytaj więcej

Jakie zalety mają sufity napinane?

Szybki i stosunkowo łatwy sposób montażu to jedna z największych zalet powłok sufitowych. Większość projektów można zakończyć w kilka do kilkunastu godzin, bardziej skomplikowane modele przedłużają czas montażu do kilku dni. Obok szybkości montażu sufity napinane mają jeszcze jeden plus – wykorzystywane materiały nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, a nakładanie powłoki nie powoduje powstawania brudu ani kurzu.

Poza tym, że sufity naciągane są bezpieczne w użytkowaniu, można je dowolnie personalizować. Szeroki wybór wersji kolorystycznych, wzorów i modeli to szansa na stworzenie niepowtarzalnego efektu, który nada pomieszczeniu charakteru albo po prostu podkreśli jego aranżację. Uniwersalność takiego rozwiązania pozwala na zamontowanie powłoki sufitowej w każdym pomieszczeniu bez względu na jego wielkość i przeznaczenie.