wtorek, 08 wrzesień 2020 14:04

Usługi firm sprzątających – sprzątnie i co jeszcze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
 firmy sprzątające firmy sprzątające

Z uwagi na coraz większą konkurencję na rynku oraz duże zainteresowanie różnorodnymi usługami wśród konsumentów, wiele firm sprzątających decyduje się na znaczne poszerzenie swoich usług. Oprócz standardowego sprzątania wewnątrz budynków, można zatem liczyć także na czyszczenie elewacji czy dbanie o teren posesji. Jakie usługi podstawowe i jakie w rozszerzonym zakresie oferują firmy sprzątające?

 

Podstawowe usługi z zakresu sprzątania

Dobre firmy sprzątające to przede wszystkim odpowiednio przeszkolony personel, który będzie umiał wykonać wszystkie stawiane przed nim zadania. Osoby pracujące w tego typu firmach są wyposażane w odpowiedni sprzęt, środki chemiczne i środki ochrony osobistej. Podstawowe usługi sprzątania to przede wszystkim czyszczenie powierzchni biurowych, a także mieszkalnych. Firmy sprzątające są często zatrudniane przez wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie, by sprzątać części wspólne budynków. Wiele firm decyduje się także na wprowadzenie do zakresu swoich usług także sprzątanie obiektów przemysłowych czy prowadzenie porządków po remontach, na placach budowy czy rozbiórkowych.

Co jeszcze oferują firmy sprzątające?

Jednak to nie wszystko. Coraz więcej firm sprzątających decyduje się na usługi związane z utrzymaniem w czystości całego terenu posesji. Chodzi tutaj między innymi o czyszczenie elewacji, utrzymanie trawnika czy nawet całego ogrodu, a także czyszczenie bruku. Ciekawym rozwiązaniem, które budzi coraz większe zainteresowanie wśród klientów biznesowych jest wysokościowe mycie okien. Jest to usługa, którą zazwyczaj wykupują właściciele lub administratorzy dużych przeszklonych budynków. W zakres obowiązków firmy sprzątającej może wchodzić także regularne odśnieżanie powierzchni. Coraz częściej z uwagi na obecnie panującą sytuację zlecane jest także dezynfekowanie powierzchni. Już nie tylko szpitalnych czy w gabinetach lekarskich, ale także w miejscach użyteczności publicznej czy przestrzeniach biurowych.