wtorek, 29 marzec 2022 14:27

Glinka do włosów – co musisz o niej wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
glinki do włosów. glinki do włosów. pixabay

Chodzenie do dobrego fryzjera i częste mycie włosów to połowa kłopotów z tworzeniem idealnej fryzury. Niezwykle ważna jest regularna stylizacja, przy jednoczesnym tworzeniu stylowej i fajnej fryzury.

Do tego celu często stosuje się różne woski, lakiery i pianki. Ale o wiele lepiej jest użyć glinki do włosów. Ten środek nie jest tak dobrze znany do użytku domowego, ale jest bardzo popularny w kręgach zawodowych.

Co jest specjalnego w glince do stylizacji?

Glina była wcześniej używana do leczenia włosów jako maska. Plus glinki do stylizacji polega na tym, że w przeciwieństwie do innych produktów włosy nie są zniszczone. Bo to naturalny produkt najwyższej jakości.

Jeśli używać tej glinki, włosy będą nasycone użytecznymi składnikami i będą dobrze wzmocnione. Głównym zadaniem tego narzędzia jest naprawianie loków i modelowanie pasm. Jak glina różni się za konsystencją?

  • Woskowa glina nadaje lokom połysk, ale wyglądają na trochę tłuste. Glinkę tą nakłada się na długie lub średnie włosy.
  • Twarda glina jest podobna do miękkiej plasteliny. Doskonale sprawdza się w przypadku krótkich włosów, niezależnie od ich rodzaju. Pamiętaj, aby nakładać tylko na suche włosy.
  • Sproszkowana glina. Należy ją nakładać w czystej postaci bez mieszania z wodą. Podczas używania możesz dostosować poziom fiksacji. Może być stosowana do każdego rodzaju włosów, nawet niesfornych. Ponadto loki zyskują trochę krycia

Jaki efekt można osiągnąć stosując glinkę?

Kosmetyki do stylizacji pomagają zapewnić stabilne utrwalenie, dzięki czemu idealna fryzura utrzyma się przez cały dzień. Także zyskasz dodatkową objętość włosów.

Włosy zyskują niesamowitą elastyczność i sprężystość. Glinka kosmetyczna pomaga również w pielęgnacji skóry głowy. Oznacza to, że poprawia kondycję włosów, sprawia, że ​​są mniej problematyczne.

Jak prawidłowo używać gliny? Przed użyciem należy dobrze umyć głowę szamponem. I pozostaw włosy lekko wilgotne. Weź trochę gliny w dłoń i podgrzej. I nakładaj na włosy bez pośpiechu, delikatnymi ruchami. Pamiętaj, aby rozprowadzić cienką warstwę, aby włosy nie były obciążone.

Odpowiednia glinka do włosów sprawi, że włosy staną się piękniejsze, jaśniejsze i bardziej efektowne. Aby glina była wysokiej jakości, należy wybierać ją spośród sprawdzonych marek, takich jak american crew. Na stronie Barbercompany.pl możesz wybierać i kupować świetne produkty. Tutaj zawsze są najlepsze warunki i produkty tylko najlepszych firm.